TFA jaunuolių įspūdžiai po U-15 rinktinės stovyklos

Praėjusią savaitę Kaune į stovyklą rinkosi Lietuvos jaunimo U-15 rinktinės kandidatai, kurie tris dienas vykdė vyriausiojo trenerio Andriaus Veličkos nurodymus. Tarp 23 į stovyklą iškviestų jaunuolių buvo ir du „TFA-Riteriai“ auklėtiniai Ernestas Lysionokas bei Martynas Stūrys.

„Rinktinės stovykla paliko teigiamą įspūdį, nes turėjau galimybę treniruotis su kitais geriausiais šalies bendraamžiais, pasisemti naujos patirties, gauti naujų žinių ir praktinių įgūdžių. Treneriai labiausiai reikalavo ir akcentavo žaidimą per trumpą perdavimą, susižaidimą su gynėjais, daug laiko teko treniruotis su komanda, kad patobulinčiau žaidimo kojomis įgūdžius.

Ši stovykla motyvuoja mane dar labiau stengtis, treniruotis, siekti kuo geresnio asmeninio tobulėjimo. Man, kaip vartininkui, yra svarbu tokio pobūdžio stovyklos, nes gaunu daug patirties ir naujų žinių“, – sakė E. Lysionokas.

Raimondo Vilėniškio treniruojama „TFA-Riteriai“ U-16 komanda Pirmos lygos pietų zonoje šiuo metu užima trečiąją vietą ir nuo lyderio „Geležinio vilko“ atsilieka vos trimis taškais. Vartininkas E. Lysionokas ir saugas M. Stūrys šioje komandoje groja pirmaisiais smuikais.

„Kaip ir kaskart, laikas rinktinės stovykloje paliko gerą įspūdį. Nors praeitą kartą buvo nemažai žaidėjų iš užsienio (dauguma Anglijos klubų), šį kartą visi susirinkusieji buvo iš Lietuvos. Buvo gerokai lengviau susižaisti ir nesijautė tokios stiprios konkurencijos. Taip pat susiradau naujų draugų, todėl šią rinktinę vertinu kaip smagiausią.

Treneriai iš žaidėjų daugiausiai reikalavo disciplinos aikštelėje. Kiekvienas turi būti atsakingas už savo poziciją, komanda turi judėti kompaktiškai. Daug dėmesio buvo kreipiama į gynybinės linijos judėjimą. Treneriai liepdavo daryti kuo mažiau ilgų kamuolių ir žaisti žemais perdavimais.

Aš žaidžiau atraminiu saugu, tai reiškia, kad mano pagrindinė užduotis yra laikyti balansą tarp gynybinės ir puolančiosios grandies, visada gintis, o puolant ieškoti gerų perdavimų puolantiesiems ir keisti puses. Toks laikas su bendraamžiais mane motyvuoja sunkiau dirbti treniruočių metu, tobulint savo techniką, fiziškai stiprėti, nes konkurencija yra nemaža, o laikui bėgant jos tik daugės“, – neabejojo M. Stūrys.

Artimiausias rungtynes „TFA-Riteriai“ U-15 komanda žais lapkričio 7 dieną prieš BFA auklėtinius.