TFA savaitgalis: Elitinės lygos pirmasis etapas užbaigtas viršūnėje

Praėjusį savaitgalį ne tik atsinaujino visų amžiaus grupių Lietuvos čempionatai, bet ir užsibaigė pirmasis Elitinės U-16 lygos etapas. Sužaidus aštuoniolika rungtynių, lyderio pozicija priklauso jauniesiems „Riteriams“, kurie antrajame rate finišavo pergale Panevėžyje bei pirmąjį etapą užbaigė turėdami penkių taškų persvarą prieš antroje vietoje esantį „Žalgirį“.

U-16. Elitinė lyga. FA-FK „Panevėžys“ – „TFA Riteriai“ 0:2

Galutinis rungtynių rezultatas neatspindi to sunkumo, su kuriuo susidūrė be susirgusio vyriausiojo trenerio Raimondo Vilėniškio žaidę „Riteriai“. Beveik įpusėjus pirmajam kėliniui, Jonas Usavičius uždirbo baudinį, kurį sėkmingai realizavo rezultatyviausias lygos žaidėjas Matas Latvys.

Dar po penkių minučių per keliasdešimt sekundžių dvi geltonas korteles užsidirbo Martynas Stūrys, po kurio pašalinimo komanda liko mažumoje. Nepaisant to, dvikovos pabaigoje J. Usavičius padvigubino skirtumą ir tai jaunuoliams garantavo pergalę.

„Man sergant, mane pavadavo B komandos treneris Stefano, kuris puikiai susitvarkė. Gavosi nelengvos, nervingos, daug energijos pareikalavusios rungtynės pučiant smarkiam vėjui ir jau 24 minutę dėl raudonos kortelės keičiant planą.

Džiugu, kad pasinaudojome savo turėtais šansais, gynyboje kompaktiškai ir drausmingai persirikiavome, taip iškovodami pergalę. Aišku, dar trūksta ramybės tiek su kamuoliu, tiek be jo. Be to, turime sugebėti priimti iššūkius ir susitvarkyti su savimi, su spaudimu ir atsakomybėmis, nes kuo toliau – tuo didesnis psichologinis pasiruošimas bus reikalingas ateityje. O dabar kaupiame patirtį ir tobulėjame“, – kalbėjo R. Vilėniškis.

U-15. Lietuvos čempionatas. FA „Trakai“ – „TFA Riteriai“ 0:6

Antroje Pirmos lygos U-15 diviziono Pietų-Rytų grupėje užimantys jaunieji „Riteriai“ savaitgalį iškovojo aštuntą pergalę per dvylika susitikimų. Šįsyk Mato Juodelio auklėtiniai nepasigailėjo „Trakų“, kuriems sumušė šešis sausus įvarčius (per pirmą kėlinį – vieną, per antrą – penkis). Net keturis kartus šioje dvikovoje pasižymėjo Martynas Stūrys, po vieną – Ernestas Januš Zdanovič ir Lukas Steckas.

„Po žiemos pertraukos tai buvo pirmosios oficialios rungtynės, kuriose dominavome visose aikštės vietose, sukūrėme beprotiškai daug progų, kurių neišnaudojame. Pirmasis kėlinys buvo labai lėtas, be aštrumo ir staigumo, viską darėme lėtai, atrodė, kad tai jau laimėtos rungtynės. Varžovai leido mums žaisti rungtynes, atidavė iniciatyvą, tačiau mes žaidėme labai vangiai, nors ir buvo sukurta nemažai progų, tačiau vangumas aikštėje buvo per didelis ir tai manęs kaip trenerio nedžiugino.

Pertraukos metu sutarėme žaisti agresyviau, duoti priešininkams aukštą spaudimą ir tas pasiteisino. Žaidimas tapo agresyvesnis, pelnėme du greitus įvarčius, jautėmės šiek tiek užtikrinčiau… O tada atsitiko tai, ko labiausiai nenorėjau. Pradėjome žaisti individualiai, atsirado neaiškūs ir neparuošti smūgiai, iš 30-40 metrų atiduoti lengvi kamuoliai. Taip neturėjo įvykti. Mes esame komanda ir turime laikytis plano, o ne vaikytis individualių statistinių rodiklių, norint įmušti įvartį ir pradėti žaisti po vieną.

Džiaugiuosi pergale, parodytu kovingumu, bet antras kėlinys parodė, kad dar turime stipriai padirbėti ties komandiškumu“, – reziumavo treneris M. Juodelis.

U-14. Lietuvos čempionatas Marijampolės FC – „TFA Riteriai“ 0:5

Devintą pergalę aštuonioliktose rungtynėse iškovojo bei į septintą vietą penkiolikos komandų turnyre pakilo keturiolikmečių komanda. Dabar juos nuo pirmojo penketo skiria jau tik trys taškai. Dvikovoje prieš bendraamžius iš Marijampolės intrigos nebuvo. Erikas Tučinskij pradėjo varžovų triuškinimą, o po pertraukos prie jo prisidėjo Rapolas Palčiukas, dusyk – Martynas Jaučys ir galiausiai pats E. Tučinskij.

„Dėl ligos mane ir šįsyk pavadavo treneris Stefano, kuris suvadovavo puikiai. Paskutinėse dvejose rungtynėse vis prasileisdavome pradžioje, nes pritrūkdavo koncentracijos, buvome per daug išsiblaškę.

Šįsyk varžovai pradžioje taip pat turėjo šansų. Apskritai, pirmasis kėlinys buvo chaotiškas, su daug broko, skubotais ir neteisingais sprendimais. Antrasis atrodė kitaip – daug gražių atakų ir daug gražių įvarčių. Turime gerinti techninius, taktinius veiksmus, komunikaciją ir žaidimo supratimą“, – sakė R. Vilėniškis.

U-13. Lietuvos čempionatas. „TFA Riteriai“ – „Geležinis Vilkas“ 1:5

Skaudžią nesėkmę prieš čempionato lyderius patyrė Mato Juodelio treniruojami trylikamečiai. Vienintelis įvartis buvo įmuštas Pauliaus Kebliko. 15 minutę jis išlygino rezultatą.

„Rungtynes pradėjome puikiu aukštu tempu ir presingu, sukūrėme nemažai progų po varžovų klaidų, bet jų neišnaudojome ir rungtynėse pasiteisino taisyklė: „Neįmuši tu, įmuša tau“.

Prasidėjo klaidos, žaidėme labai prastas rungtynes. Nors varžovas buvo tikrai galingas, tačiau mes tikrai nenusileidome ir vienoje iš sukurtų progų pasinaudojome bei išlyginome žaidimą.

Antrame kėlinyje strigome visur – tiek įžaidime nuo vartų, tiek išėjime į atakas. Visur vėluodavome vienu žingsniu, todėl išsibarstėme ir pradėjome žaisti individualiai. Turime stipriai atlikti su namų darbus, kad pagerintume žaidimo kokybę“, – komentavo M. Juodelis.

U-11. WELLKID PRO. „TFA Riteriai“ – „Žalgiris“. Rezultatas nefiksuojamas.

„Prastos rungtynės, kuriose nei rezultatu, nei gražiu žaidimu pasigirti negalėjome. Būna, kai pralaimime rungtynes, bet žaidžiame gražų futbolą, per kurį augame kaip komanda ir kiekvienas individualiai, nes tai, ko mokomės treniruotėse, parodome mače. Liūdna, bet šį kartą taip nenutiko.

Tikiu komanda ir jos potencialu augti ir tobulėti, todėl nekantraudamas laukiu naujos savaitės pradžios, kai susitiksime su berniukais treniruotėse“, – sakė treneris Svajūnas Savickas.