Susipažinkite su TFA treneriais: Žilvinas Barakauskas

Talentų futbolo akademijoje naujas veidas – treneris Žilvinas Barakauskas. Jis akademijoje užsiims futbolininkų fizinio rengimo klausimais.

„Prisijungiu prie komandos kaip fizinio rengimo treneris. Todėl mano tikslai yra atletiškesni, fiziškai pajėgesni atletai, žinoma, ir mažesni traumų rodikliai. Pagrindinis lūkestis, kad kiekvienas jaunuolis suprastų ir įvertintų fizinio rengimo svarbą. Noriu, kad jaunimas ateitų pas mane klausti papildomos informacijos“, – sakė Ž.Barakauskas.

Tavo facebook paskyroje yra įrašas apie trenerio darbą ne futbolo srityje. Kas tai ir kuo tai gali būti naudinga dirbant su futbolininkais?

Daug metų jau dirbu treneriu ir nemažą laiko dalį skiriu darbui su jaunimu. Dėl savo darbo įvairovės tikiu, kad sugebu lengvai bendrauti ir suprasti žmones. O kalbant iš fizinio rengimo pusės, dėl ilgesnės darbo patirties ir žmonių įvairovės, dažnu atveju greit ir operatyviai sugebu pritaikyti ir keisti pratimus.

Kaip atrodė susipažinimas su naujaisiais auklėtiniais?

Smagus ir geras. Atvykau į futbolo stadioną, trumpai prisistačiau ir papasakojau, kokios bus mano treniruotės ir ko, iš esmės, gali tikėtis iš manęs. Po trumpo pokalbio kibome į darbus, dirbdamas su jaunuoliais jų darną ir draugiškumą.

Kaip manai, ko reikia jaunam treneriui, kad jį mėgtų dar jaunesni jo auklėtiniai?

Būti atviru ir paprastu. Mano nuomone, geras treneris yra tas, kuris sugeba būti draugas, bet tuo pačiu ir išlaiko savo autoritetą.

Kas turėtų nutikti, kad po trejų metų galėtum sakyti: visai neblogai atidirbau..

Man pagrindinis dalykas nesustoti dirbti. Trenerio darbas yra tikrai sunkus ir reikalauja daug pasiaukojimo. Noriu neprarasti aistros šiam darbui. Man geriausias bus įvertinimas, jei tiek atletas, tiek treneris ateitų pas mane patarimų ir pagalbos.