Susipažinkite su TFA treneriais: Monika Javelska

Septyniolikmetė FK „Vilniaus“ saugė Monika Javelska imasi naujos veiklos – jau keletą savaičių ji dirba su pačiais mažiausiais Talentų futbolo akademijos auklėtiniais. Monikai patikėta 2015 ir jaunesnių metų grupė, kurią iki šiol ugdė Domantas Mazgys.

„Pradėkime nuo to, kad vis dar esu žaidėja ir iki šiol mėgaujuosi šia nuostabia sporto šaka. Atėjau į TFA akademiją tam, kad gaučiau daugiau praktikos treniruojant vaikus ir įgyčiau daugiau patirties būtent treniravimo srityje.

Prie TFA akademijos prisijungiau kaip asistentė, tačiau per trumpą laiką užsirekomendavau sau vietą kaip U-7 vaikų komandos trenerė. Tuo labai džiaugiuosi ir priimu iššūkį“, – sakė jauniausia akademijos trenerė.

Monika, kaip įsivaizduoji, kokia tu trenerė?

Visų pirma, esu gana jauna. Kaip trenerė, manau, tikrai perspektyvi ir gera (šypsosi). Daug reikalauju, nes noriu parodyti gerą rezultatą: spaudžiu vaikus, vaikai tobulėja, tuo pat metu jie spaudžia ir mane didesniam darbui ir kvalifikacijos kėlimui. Esu labai draugiška, greitai pavyksta užmegzti ryšį su žmonėmis, tad manau, tai yra gan didelis pliusas.

Taip pat noriu augti kartu su vaikais ir tapti jų drauge. Svarbiausia yra tai, kad vaikai išeina po treniruotės be jėgų, bet su šypsena ir nori grįžti atgal.

Ko tikiesi iš jaunųjų savo auklėtinių?

Kiekvienas vaikas turi savo tikslus, bet noriu, kad visi kartu turėtų vieną tikslą – tapti geriausia komanda ir sukurti gerą vidinę atmosferą. Noriu, kad kiekvienas žinotų, jog gali daugiau negu galvoja. Kad parodytų, jog yra vertas žaisti futbolą ir gali ne tik visiems įrodyti, ko galima pasiekti, bet ir viršyti savo lūkesčius.

Noriu, kad ir kaip bebūtų sunku, vaikai nesustotų, toliau dirbtų per treniruotes ir rodytų motyvaciją tobulėti. Noriu, kad žiūrėtų į komandos draugus ir vienas iš kito mokytųsi. Reikia matyti ir jausti konkurenciją iš komandos draugų, kad žaisti vienas prieš kitą būtų sunkiau.

Maži vaikai dažnai itin pripranta pirie trenerių ir po to nėra lengva juos prisijaukinti kitiems specialistams. Kaip tau šis procesas?

Treneris, paskui kurį nori eiti vaikai, yra geras treneris. Savo gerą darbą ir sugebėjimus reikia tinkamai įrodyti. Tikrai pradžia yra labai sunki – tiek vaikams, tiek ir treneriams. Tačiau tam aš turiu daug noro, pasitikėjimo savimi ir noriu padėti vaikams tobulėti ir reikalauti, kad jie nepasiduotų, nenuleistų rankų ir kovotų iki galo. Visa tai geriausiai, galų gale, parodo rezultatas.

Ko tikiesi iš trenerės veiklos?

Suprasti vaikų mąstymą bei paruošti žaidėjus, kurie atstovautų nacionalinei rinktinei. Noriu parodyti vaikams saugią, įdomią aplinką, kuri juos įtrauks į jiems mylimą sporto šaką. Noriu, kad silpnesni vaikai žaisdami su stipresniais tobulėtų ir matytų savo klaidas, taip pat ir atvirkščiai.

Ko tikiesi iš darbo TFA?

Tobulėti su visais ir gauti patirtes tokiam darbe. Augti kartu, bendrauti ir padėti kiekvienam. Noriu turėti gerą trenerės profilį, taip prisidėdama ir prie puikios akademijos vystymo.