Būdamas aštuonerių, dabartinis „TFA-Riteriai“ 2009 ir 2011 metų gimimo komandų treneris Svajūnas Savickas nuvyko į Sigito Junevičiaus treniruotę ir nuo to laiko su futbolo nesiskyrė nė akimirkai. Kaip pats Svajūnas sako, futbolas jo kraujyje. Ir sunku ginčytis. Jis iki šiol mėgėjiškai žaidžia, jis bandė tapti futbolo teisėju, dabar jau ne vieni metai augina jaunąją kartą.
„Teisėjauti pradėjau vieno geriausių visų laikų Lietuvos teisėjų amžiną atilsį Justino Miliausko dėka. Jis mane paglobojo, o vėliau pradėjus Kūno kultūros studijas Vilniuje tuometiniame pedagoginiame universitete (VPU), rekomendavo LFTA kaip jauną žingeidų teisėją. Man labai patiko! Vėliau pradėjau semtis trenerio patirties. Tai manau, viskas savaime susidėliojo ir esu teisingam kely“, – savo kelio pradžią priminė S. Savickas.
Prieš penkiolika metų įstojęs į VPU, Svajūnas pateko į universiteto rinktinės komandą, kurią tuomet treniravo dabartinis TFA direktorius Vladimiras Buzmakovas. Būtent ten susipažinęs su futbolo mokyklos „Audra“ vadovu Nerijumi Budraičiu, sulaukė pastarojo kvietimo prisijungti prie trenerių kolektyvo.
„Tai nutiko savaime. Jis mane paskatino ir pakvietė pradėti šį kelią. Vėliau „Audra“ išsigrynino mokyklos viziją ir ilgalaikius tikslus – ugdyti jaunuosius futbolininkus iki dvylikos metų. Tai reiškė partnerių paiešką bei susijungimą su TFA. Taip aš tapau TFA treneriu.
Svajūnai, koks tu treneris?
Esu reiklus ir žingeidus, labai stengiuosi būti geras treneris, geresnis treneris, geriausias treneris. To siekti padeda žinojimas, kad yra geresnių. Tiek vaikams, tiek sau bandau skiepyti nugalėtojo mentalitetą, nes tokios savybės reikalingos ne tik norint žaisti futbolą aukščiausiu lygiu, bet ir gyvenime!
Prie treniravimo reikalų dar grįšime, bet be viso to pats iki šiol žaidi ir esi minifutbolo rinktinės narys. Kaip atsidūrei toje rinktinėje?
Minifutbolo lygoje pradėjau žaisti gero bičiulio dėka. Jis be galo myli šį žaidimą, tad subūrė komandą, kuri vadinosi FK „Joma“. Po sėkmingo žaidimo buvau pastebėtas FK „Eagle Team“ skautų ir atsidūriau jų gretose. Su šia komanda iškovojome ne vieną titulą ir gero žaidimo dėka buvau įtrauktas į minifutbolo rinktinės žaidėjų sąrašą. Mano svajonė buvo žaisti Lietuvos rinktinėje. Kaip profesionalui to padaryti nepavyko, bet kaip mėgėjas įgyvendinau savo svajonę.
Kiek žaidimas prisidėjo prie tavo dabartinio darbo? Ir ką gali pasakyti apie dabartines savo komandas?
Galiu pasakyti, kad auga ne tik vaikai, bet ir aš pats. Tai jų dėka augu kaip treneris, nes puikiai suprantu, kad jų tobulėjimas ir meistriškumas priklauso nuo mano kompetencijos ir žingeidumo! Mes su komanda esame ir turime ambicingų ilgalaikių tikslų.
Kaip supranti žodį „tobulėjimas“?
Tobulėjimas tai nuolatinis informacijos atnaujinimas ir pritaikymas praktikoje. Turi būti atviras naujovėms ir idėjoms. Konkurencija labai ir labai didelė tiek šioje srityje, tiek apskritai gyvenime. Nori turėti daugiau, turi daugiau ir investuoti į tai. Tokie gyvenimo dėsniai.
Kodėl, tavo nuomone, gabūs jauni žaidėjai Lietuvoje taip retai išauga į pasaulinio lygio žaidėjus?
Mano nuomone, tam turi įtakos daug dalykų ir detalių, bet išskirčiau gal tą perėjimo terpę į didįjį futbolą. Iš paauglių – į vyrų futbolą. Žaidėjams trūksta konkurencingesnės treniruočių aplinkos ir aukšto rango rungtynių patirties.
Kodėl tavo treniruojami žaidėjai gali pakeisti istoriją ir prasimušti į aukšto lygio čempionatus, į aukšto lygio komandas?
Todėl, kad yra tikrai labai įdomių ir gabių vaikų, kurie turi visas reikalingas futbolininkui savybes – technines, fizines, mentalines. Viskas priklausys nuo penkių dalykų: atkaklumo, nuoseklumo, pastovumo, tikėjimo ir meilės.
TFA auklėtiniai nuo jaunų dienų yra pratinami prie profesionalų gyvenimo – treniruotės su B komanda, įtraukimas į A komandą ir pan. Kiek tai prisideda prie žaidėjų tobulėjimo?
Tai motyvuoja žaidėjus nesustoti tobulėti ir kartu jie žino, kad jeigu dės visas pastangas ir klausys trenerių, treniruotėse dirbs šimtu procentų, jie gali pereiti į kitą aplinką ir kitą lygį. Ir svajonės tampa realybe!
Koks tavo trumpas tikslas? Ir koks ilgalaikis?
Trumpas – sėkmingai pabaigti UEFA A kursus. Ilgalaikis – UEFA Pro licencija, tapti Lietuvos čempionais su treniruojamomis grupėmis bei išugdyti žaidėjų, kurie atstovautų nacionalinei rinktinei ir rungtyniautų užsienio klubuose.