R. Vilėniškis: „Kaip treneris, esu dar gana jaunas ir perspektyvus“

Raimondas Vilėniškis švenčia penkerių metų Talentų futbolo akademijoje jubiliejų. Per tą laiką treneris tapo pirmuoju akademijos prizininku Elitinėje lygoje, o vėliau ir čempionu. Šiuo metu jo stipriausios (2006 m.) grupės auklėtiniai atstovauja „Riteriams B“ bei bando laimę pagrindinėje klubo komandoje.

„Taip, laikas, metai bėga greitai ir prabėgo jau penkeri metai, per kuriuos netrūko iššūkių, pergalių, lygiųjų, pralaimėjimų, pozityvių, negatyvių emocijų, personalo, lokacijos kaitos. Pažiūrėjus į facebook komandų grupių įrašus, prisimeni, kaip augo ir tobulėjo mūsų auklėtiniai ir aš kaip treneris. Taip kad, kaip treneris, esu dar gana jaunas ir perspektyvus“, – juokavo R. Vilėniškis.

Atėjote kaip treneris, dar neturintis patirties. Priminkite savo pradžią akademijoje..

Taip, atėjau neturėdamas treniravimo patirties, bet žaisdamas futbolą žinojau detales, ko, kur ir kada reikia, norint nugalėti. Dar žaisdamas futbolą profesionaliai, įgijau UEFA B licenciją, bet baigęs karjerą, realizavau save šeimos versle, kurį pelningai pardavęs, sulaukiau tuo metu buvusio „TFA-Milanas“ akademijos direktoriaus Virmanto Lemežio pasiūlymo prisijungti prie akademijos trenerių kolektyvo.

Ar nuo pat pradžių supratote, kad treniravimas yra jūsų sritis?

Taip, iš pradžių buvo nemažai iššūkių, reikėjo kantrybės mokant jaunimą man pačiam įprastų įgūdžių, kurių jaunimas neturėjo. Tai, tarsi, kaip iš naujo mokytis abėcėlės. Bet žingsnis po žingsnio įsivažiavau, įsijaučiau į rolę ir iki šiol retkarčiais sukyla adrenalinas, prie ko buvau įpratęs žaisdamas futbolą. Tad futbolas vis dar veža mane (šypsosi).

Kuri buvo jūsų pirmoji grupė?

Dar 2018 metais teko padėti akademijos senbuviui treneriui Mariui su 2010 metų grupe. Po kelių mėnesių perėmiau 2006 metų, dar po kelių metų 2007 ir 2008 metų grupes.

Kol kas kaip treneris labiausiai augote su 2006 metų grupe. Kuo ši komanda išskirtinė tarp visų akademijos komandų?

Taip, labiausiai koncentravausi ir daugiausiai savęs ir laiko atidaviau būtent 2006 metų grupei, kuri išlaikė komandos branduolį iki šiol. Tai džiugina, matant, kaip vaikai užaugo, subrendo vyrukai. Stengiausi šiai grupei perduoti ne tik savo patirtį aikštėje, bet ir įskiepyti laimėtojo mentalitetą. Manau, savo charakteriu, noru nugalėti ši komanda ir buvo išskirtinė.

Su ta komanda tapote Elitinės lygos čempione, nepaisant to, kad antroje sezono pusėje trūko nemažai žaidėjų. Kas lėmė, kad sugebėjote išsilaikyti viršūnėje?

Pernai žaidžiant Elitinėje U-16 lygoje buvo iššūkių su komandos komplektacija, su konkurencija komandos viduje, su traumomis. Tuomet vaikinukai pademonstravo savo valines, universalumo savybes, kai komandai sunku metu, kai kuriems teko žaisti ne savo pozicijose.

Kita vertus, manau jaunimui yra naudinga būti universaliems ir išbandyti visas aikštės pozicijas ir pajusti smulkias kiekvienos pozicijos detales, kurios pravers ateityje.

Dabar yra tas metas, kai 2006 metų jaunuoliai pereina į vyrų futbolą. Panašaus proceso ir progreso iš jų tikėjotės?

Taip, jaunimas greitai auga, vieni progresuoja, kiti regresuoja. Taip, iš jaunimo futbolo perėjimas į vyrų brendimo laikotarpiu yra nelengvas procesas. Vieni anksčiau subręsta kūnu, kiti mąstymu ir atvirkščiai. Konkurencija, psichologinis spaudimas vyrų futbole yra milžiniškas, tad bandau jaunimą paruošti būsimiems iššūkiams. Tikiu, kad kas turės daugiausiai motyvacijos, darbštumo, atsidavimo, tas į vyrų futbolą pereis sėkmingai.

Kuri akademijos grupė gali būti tokia gera, kaip buvo 2006 karta?

Šiaip, kitose mūsų akademijos grupėse tikrai yra įdomių, perspektyvių, talentingų žaidėjų, kurie ateityje futbole gali pasiekti daug. Vis tik, kaip komandai tapti čempione, kitai grupei lengva nebus. Paprasčiausiai trūksta kokybiškų žaidėjų konkurencijos, kad vieni kitus galėtų stumti į priekį.

Kaip įsivaizduojate, kada ateis tokie laikai, kai akademijos auklėtinių pagrindinėje „Riterių“ komandoje bus ne vienas ir ne du?

Vyriausia TFA grupė 2006 metų. Tai reiškia, kad jaunuoliams šiuo metu po 16-17 metų. Dalis jų jau dabar žaidžia „Riterių B“ komandoje, neabejoju, kai kas debiutuos ir pagrindinėje.

Būčiau laimingas, matydamas ateityje TFA auklėtinius žaidžiančius futbolą, nesvarbu, kokiu lygiu. Tai leistų žinoti, kad prisidėjau prie jų meilės futbolui. Tad linkiu kiekvienam akademijos auklėtiniui, visų pirma, išvengti traumų, tikėti, tobulėti, norėti, įdėti maksimalias pastangas ir kelti savo kartelę kuo aukščiau.