TFA treneriai stažavosi Ispanijoje

Š. m. lapkričio 26-29 dienomis TFA trenerių štabas vyko į stažuotę Ispanijoje, kur lankėsi Madrido futbolo mokyklose, siekiant užmegzti naujų ryšių bei dalintis patirtimi.

Vizitas buvo organizuotas Erasmus+ programos projekto „Football in Schools for Young Students – FIS-4-YES“ įgyvendinimo tikslais.

Akademijos techninio direktoriaus pavaduotojas ir treneris Svajūnas Savickas apibendrino savo ir kolegų įspūdžius iš darbo kelionės:

„Madride turėjome galimybę pirmą kartą iš vidaus pažvelgti į ispaniško ugdymo, organizavimo ir varžybinio modelio principus. Diskutuojant ir bendraujant su vietos futbolo mokyklų vadovais bei treneriais, buvo įdomu išgirsti, su kokiomis problemomis susiduria tikros futbolo šalies ugdymo įstaigos, auklėtiniai, tėvai.

Didelį dėmesį skyrėme futbolui kaip socialiniam reiškiniui, sportui, kuris šioje šalyje veikia kaip integracijos į visuomenę priemonė užsieniečiams – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Ispanijoje ypatingai aktualus žmogiškųjų savybių mokymasis per futbolą: pagarba, pagalba, kolektyviškumas ir bendro tikslo siekimas. Futbolo mastas didžiulis, todėl juo gali užsiimti visi vaikai, surandant savo vietą aikštėje.

Užmezgėme pažintis su keletu vietos futbolo mokyklų. Taip pat aplankėme ir „La Liga“ rungtynes Madrido „Real“ – FC „Sevilla“, kurios abejingų palikti negali. Nuostabi stažuotė, motyvuojanti plėsti akiratį ir pildyti žinių bagažą, būti kuo įvaireškesniais.