TFA savaitė: 2/3

Pirmajame Elitinės jaunimo lygos ture tris pergales iškovoję „TFA Riteriai“ po savaitės galėjo džiaugtis dviem laimėjimais per trejas rungtynes. Šįsyk U-18 grupė laimėjo užtikrintai, U-16 – panaikino dviejų įvarčių deficitą ir galiausiai laimėjo 4:3, o U-15 – apmaudžiai pralaimėjo.

U-18. „TFA Riteriai“ – Tauragės „Tauras“ 3:0

Užtikrintai rungtynes pradėję Raimondo Vilėniškio auklėtiniai pirmojo įvarčio laukė pusvalandį, o tada iki pertraukos sumušė tris įvarčius, kurie garantavo tris taškus. Po pertraukos, nepaisant septynių keitimų, žaidimo tempas sumažėjo. TFA sukūrė kelias pavojingas progas, tauragiškiai – vieną (labai gerą). Vis tik, rezultatas nepasikeitė. Po įvartį nugalėtojams pelnė Augustas Tamaševičius, Nojus Petkus ir Kipras Ališauskas.

„Pelnyta, užtikrinta pergalė prieš silpnesnį, jaunesnį varžovą. Atakoje sukūrėme nemažai progų, deja užbaigimui pritrūkdavo tikslumo, kūrybingumo ar teisingo sprendimo priėmimo. Su kamuoliu norėtųsi daugiau ramybės ir kantrybės. Visi turime ką gerinti – tiek individualius, tiek komandinius veiksmus ir gynyboje, ir atakoje. Rungtynės baigtos, dabar ruošiamės atsakingai rungtynėms su stipriu varžovu Šiauliuose, kur ir pamatysime, kaip esame pasiruošę“, – sakė R. Vilėniškis.

U-16. „TFA Riteriai“ – Gargždų „Banga“ 4:3.

Itin sunkiai rungtynes pradėję ir dviejų įvarčių deficitą įgiję, vėliau 11 metrų baudinio nerealizavę jaunieji Riteriai nepasimetė ir, sėkmingai sužaidę dvikovos pabaigą, nugalėjo svečius iš Gargždų.

Per pirmąsias 20 minučių gargždiškiai įmušė du įvarčius, o dar iki pertraukos Juris Dirmantas deficitą sušvelnino. Konstantas Činčikas antrojo kėlinio pradžioje rezultatą išlygino ir prasidėjo pats įdomumas.

Likus žaisti 20 minučių, už pražangą baudos aikštelėje Emilis Laurinaitis užsidirbo raudoną kortelę, o „Riteriai“ gavo šansą realizuoti baudinį. Martynui Jaučiui to padaryti nepavyko. Kad nepasirodytų maža, Deividas Lukas iš „Bangos“ įformino savo hetriką ir „Banga“ žaisdama mažumoje išsiveržė į priekį.

Tuomet sužibo Rapolo Pikelio žvaigždžių valanda. 79 ir 87 minutėmis jo tikslūs smūgiai komandai garantavo įspūdingą pergalę.

„Permainingos, įdomios rungtynės, kuriose vaikinai parodė valią ir iškovojo sunkią pergalę. Net esant 0:2, nenuleidome rankų, parodėme charakterį ir savo sąskaitą papildėme trimis taškais. Džiugina aistra, noras nugalėti, atakų užbaigimas. Tik gynyboje turime reikalų, kur reiktų pasitempti visiems. Po pergalės su pozityvu atsakingai ruošiamės kitam varžovui – Vilniaus „Žalgiriui“, – sakė R. Vilėniškis.

U-15. „TFA Riteriai“ – Mažeikių „Atmosfera“ 1:2

Po sunkios pergalės pirmajame ture, „TFA Riteriai“ LFF stadione neatsilaikė prieš bendraamžius iš Mažeikių. Mažeikiškiai pirmavo, Lukas Klasauskas rezultatą išlygino, tačiau paskutinį įvartį rungtynėse pelnė „Atmosfera“.

„Atkaklios rungtynės su fiziškumu pasižyminčia komanda. Varžovų stiprioji pusė buvo greitos tranzicijos iš gynybos į ataką. Stengėmės, praradę kamuolį, neleisti jų vidurio saugams suktis į ataką ir atlikti perdavimų už gynėjų nugarų. Tas gana neblogai veikė, tačiau varžovų realizacija buvo ženklei geresnė. Jiems užteko vos kelių momentų pelnyti du rungtynių baigtį nulėmusius įvarčius. Kai, tuo metu, mes iš puikių situacijų sugebėjome pasižymėti tik kartą.

Nepaisant pralaimėjimo, rungtynėmis esu patenkintas, žaidėjai tikrai atidavė daug pastangų ir galbūt visai nenusipelnė tokio rezultato. Bet toks tas futbolas.

Analizuojam klaidas, mokomės, tobulėjam ir stengiamės rungtynės po rungtynių būti geresni. Turėjome labai gausų tėvelių palaikymą, labai tuo džiaugiamės, ačiū Jiems! Kitas rungtynes žaisime šeštadienį Senvagės stadione prieš puikiai čempionatą pradėjusius ir 3 pergales iš 3 pasiekusiais FA „Žalgiris“ bendraamžiais iš Vilniaus“, – sakė treneris Svajūnas Savickas.