TFA savaitė: blogiausias scenarijus

Gana sėkmingai sezoną pradėjusios Talentų futbolo akademijos komandos praėjusį savaitgalį buvo, tarsi, savo pačių šešėlis. Per ketverias rungtynes patirti keturi pralaimėjimai ir tai, be abejo, į turnyro lentelę nepridėjo kreditų. Pralaimėjo visos trys Elitinės komandos bei antrą nesėkmę iš eilės patyrusi U-14 ekipa.

U-18. „Šiauliai“ – „TFA Riteriai“ 3:0

Dvi pergales per pirmuosius du turus rezultatu 3:0 iškovoję Raimondo Vilėniškio auklėtiniai praėjusį savaitgalį buvo priversti praryti karčią piliulę ir tris kartus traukti kamuolį iš savojo tinklo.

„Pralaimėjimas 0:3 neatspindi realaus rungtynių turinio, nes varžovams padovanojome pigius įvarčius po individualių klaidų. Be to, patys turėjome nemažai progų pelnyti įvarčius, deja, užbaigimui pritrūko tikslumo.

Norėtųsi, kad atsirastų nauji komandos lyderiai, kurie vestų komandą į pergales. Taip pat iš vaikinų norėtųsi daugiau atsakomybės, koncentracijos tiek ginantis, tiek atakų užbaigime. Analizuosime šias rungtynes ir padarysime išvadas. Tikiuosi, kad būsimose rungtynėse vaikinų reakcija po pralaimėjimo bus pergalinga“, – sakė R. Vilėniškis.

U-16. „Žalgiris“ – „TFA Riteriai“ 6:1

Elitinės lygos vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ jauniesiems Riteriams nepaliko jokių šansų. Nors pirmojo kėlinio pabaigoje Martynas Jaučys sumažino atsilikimą 1:2, bet po pertraukos žaidė tik viena komanda.

„Rungtynes pradėjome tikrai neblogai, abi komandos rodė brandų futbolą, bet pirmojo kėlinio vidury padarėme kelias klaideles ir priešininkai iškart pasinaudojo bei įmušė įvarčius. Pirmojo kėlinio pabaigoje sušvelninome skirtumą ir turėjome dar keletą progų iš tranzicijos įmušti įvartį, bet mums nepasisekė.

Antrajame kėlinyje mūsų jėgų užteko tiktai 15 minučių ir mūsų rungtynės buvo pasibaigusios. Priešininkai buvo geriau pasiruošę fiziškai, jie kaip bėgo nuo pirmų minučių, taip ir nubėgo iki rungtynių galo, o mūsų komandos kol kas užtenka tiktai 60 minučių, o po to jėgos visiškai mus palieka“, – konstatavo treneris Artūras Sikorskij.

U-15. „Žalgiris“ – „TFA Riteriai“ 1:0

Antrą nesėkmę paeiliui Elitinėje jaunimo lygoje patyrė 2009 metų kartos Riteriai, šįsyk 0:1 nusileidę „Žalgiriui“. Blogiausia, kad šiose rungtynėse net dviem Svajūno Savicko auklėtiniams buvo parodytos raudonos kortelės, o tai reiškia, kad būsimoje dvikovoje jie nežais.

„Rungtynės buvo sunkios ir emocingos. Kaip ir tikėjomės. Labai gaila, kad su šiai dienai gerai pasiruošusiu varžovu ir čempionato starte demonstruojančiu puikią sportinę formą negalėjome rungtyniauti stipriausios sudėties.

Daug kas neveikė šiose rungtynėse. Iš to buvo juntamas nervingumas ir neužtikrintumas komandiniuose veiksmuose tiek ginantis, tiek atakuojant. Varžovai buvo geriau fiziškai ir taktiškai pasiruošę. Sukūrė ne vieną palankią situaciją įvarčiui pelnyti, tačiau Benediktas Račius mus gelbėjo, o jo pasiaukojantis žaidimas gynyboje ir sėkmė gelbėjo. Vis tik, pirmojo kėlinio 40 minutę varžovas pavyko tiksliu smūgiu iš 15-16 metrų pasiųsti kamuolį į tinklą.

Antrajame kėlinyje žaidimas buvo apsilyginęs, tačiau sukurti gerų situacijų įvarčiui pelnyti nepavyko. Verta paminėti, kad neužtikrinti ir abejotini teisėjo sprendimai tiek į vieną, tiek į kitą pusę įnešė labai nemažai nervingumo, pasipiktinimų bei lengvo chaoso“, – apie dvikovą sakė S.Savickas.

U-14. „TFA Riteriai“ – „Geležinis vilkas“ 0:1

Antrą pralaimėjimą naujojo sezono starte patyrė 2010 metų gimimo jaunuoliai, po vienintelio įvarčio turėję pripažinti „Geležinio vilko“ pranašumą.

„Šiuo metu komanda yra dar fizinių savybių ir žaidybinės kokybės gerinimo stadijoje. Šeštadienio rungtynėse prieš „Geležinį Vilką“ akcentavome kovingumą, agresiją be kamuolio. Vaikinams pavyko laikyti aukštą rungtynių tempą, nors oro sąlygos ir buvo sudėtingos (buvo karšta popietė).

Trūko kokybės perėmus kamuolį, pirmo tikslaus perdavimo, kuris padėtų kokybiškai išeit į atakas. Po vieno iš tokių netikslių perdavimų po perimto kamuolio ir praleidome įvartį. Bendrai kalbant, aikštėje varžovams nenusileidome. Reikia gerinti žaidimo detales, kurios galutiniame paveiksle ir nulemia rezultatą. Reikia siekti daugiau kokybės žaidime ir gerinti savo komandos fiziškumą“, – sakė treneris Marius Linkevičius.