TFA savaitė: Elitinėje lygoje iškovotas vos taškas

Artėjant pirmajai sezono daliai prie pabaigos, jaunimo komandos toliau ieško galimybių pagerinti situaciją turnyro lentelėse. Deja, praėjusi savaitė „TFA Riteriai“ komandoms daug džiaugsmo nesuteikė. Elitinėje lygoje pralaimėjo ir U-18, ir U-16, o U-15 iškovojo tašką, tačiau pralaimėjo baudinių seriją.

U-18. „TFA Riteriai“ – „Šiauliai“ 1:4

Praėjusio sezono vicečempionai ir šio sezono vieni favoritų Raimondo Vilėniškio auklėtiniai po Ernesto Janušo Zdanovič įvarčio išsiveržė į priekį, tačiau vėliau siaubingai klydo, o už tai svečiai baudė įvarčiais.

„Žiūrint į lentelę, prarasti svarbūs taškai. Pralaimėjome po virtinės individualių klaidų gynyboje, o atakoje susikūrėme daug šansų, tačiau pasižymėjome tik kartą. Likus vienoms rungtynėms iki šio sezono pirmos dalies pabaigos, analizuojame savo žaidimą ir stengiamės padaryti išvadas ruošdamiesi atsakingai paskutinėms rungtynėms prieš Marijampolę“, – sakė R.Vilėniškis. 

U-16. „TFA Riteriai“ – „Žalgiris“ 0:2

Viena stipriausių šios amžiaus grupės komandų įrodė savo jėgą į „Riterių“ vartus įmušusi du įvarčius. Sėkmingai pradėję sezoną, Artūro Sikorskio auklėtiniai jau tik devinti. Šią dvikovą TFA baigė mažumoje, nes už dvi geltonas korteles iš aikštės buvo pašalintas Naglis Akramas.

„Nors šias rungtynes ir pralaimėjome, bet iš komandos mačiau pozityvių ženklų. Buvo tikrai neblogai pildomas rungtynių planas. Priešininkai pirmąjį įvartį įmušė po mūsų klaidos, antrąjį įvartį įmušė jau kai žaidė 11 prieš 10“, – sakė A. Sikorskij.

U-15. „TFA Riteriai“ – „Žalgiris 0:0 (po baudinių 3:5)

Svajūno Savicko treniruojami penkiolikmečiai metė rimtą iššūkį vienai stipriausių lygos komandų. Iškovoję tašką, „TFA Riteriai“ lentelėje lieka septinti.

Rungtynės su „Žalgirio“ komanda, kuri šiame sezone yra viena čempionato lyderių ir favoričių į medalius. Ruošėmės ir tikėjomės, kad tai bus labai sunkios rungtynės. Kaip tikėjomės, taip ir nutiko.

Nuo pirmų minučių varžovai bandė aukštai presinguoti, priversti mus klysti prie savo vartų, pelnyti greitą įvartį, o tai leistų ramiau ir lengviau kontroliuoti rungtynes. Vėlgi, gero komandos vartininko Benedikto Račiaus žaidimo dėka, tų įvarčių pavyko išvengti ir atlaikyti pirmą spaudimo bangą.

Į antrą kėlinio pusę žaidimas kiek apsilygino, turėjome keletą neblogų išėjimų į ataką, bet ten gaila pritrūkdavo komandos draugų palaikymo arba agresyvesnio žaidimo su kamuoliu, paskutinio perdavimo, ar smūgio į vartus. Kėlinį taip ir užbaigėme 0:0.

Nuo antro kėlinio pradžių atlikome keletą keitimų, siekdami sustiprinti žaidimą priekyje, pridėti naujos energijos ir agresyvumo tiek su kamuoliu, tiek be kamuolio. Pradėjome varžovus presinguoti jų pusėje, neleisdami lengvai pradėti atakų, pasiūlėme kietesnę kovą. Varžovai pradėjo klysti, iš tų klaidų mums atsirado momentai kontratakuoti ir turėjome tikrai labai neblogas situacijas pelnyti vieną ar du įvarčius, bet realizacija pavedė.

Šį kartą sėkmė ir ideali baudinių realizacija buvo ne mūsų pusėje ir teko pripažinti varžovų pranašumą po baudinių serijos 3:5. Labai norėčiau pagirti žaidėjus už antrą kėlinį, už geresnį ir drąsenį žaidimą bei parodytą kovingumą. Taip pat pasveikinti su geru žaidimu debiutinėse rungtynėse komandos naujoką Danielį Likšą. Ir atskira padėka gausiai susirinkusiems komandos sirgaliams – tėveliams už palaikymą visų rungtynių metu“, – sakė S. Savickas.

U-14. „Šiauliai“ – „TFA Riteriai“ 2:1

Paskutinę 14 vietą užimantys Mariaus Linkevičiaus auklėtiniai metė rimtą iššūkį pretendentams į medalius, deja, iki sėkmingo rezultato šiek tiek pritrūko. Įvartį „Riteriams“ pelnė Kajus Rusteika. Po jo tikslaus smūgio rezultatas buvo tapęs 1:1.

„Komanda geba kokybiškai pereiti į atakas, tačiau paskutiniame aikštės trečdalyje trūksta aštrumo bei kūrybos“, – reziumavo M. Linkevičius.

U-13. „Šiauliai“ – „TFA Riteriai“ 4:1 

Nesėkmingą savaitę užbaigė ir trylikamečiai, kurie turnyro lentelės kaimynams nusileido triuškinamai. Pamatus pergalei šiauliečiai keturiais sausais įvarčiais sudėjo dar iki pertraukos.

„Rungtynes su „Šiaulių“ bendraamžiais pradėjome gan sunkiai. Dėl išvakarėse iškritusio nedidelio sniego ir nulinės temperatūros, aikštės kokybė nebuvo pati geriausia, kamuolys buvo slidesnis ir greitesnis, o žaidėjai slidinėjo aikštėje.

Pirmomis rungtynių minutėmis varžovai labai aukštai mus presingavo priversdami mus klysti savo aikštės pusėje ir dėl to susikurdami sau neblogus momentus įvarčiui pelnyti. Po vienos iš tokių situacijų greitoje tranzicijoje mūsų gynėjas nesėkmingai sužaidė į kamuolį ir tuo varžovų atakuojantis žaidėjas pasinaudojo, sėkmingai pabėgęs ir užtikrintai realizavęs susikurtą momentą. Viso pirmame kėlinyje po grubių klaidų gynybiniuose veiksmuose praleidome net 4 įvarčius. Po tokio kėlinio dauguma pasakytų jog rungtynės jau baigtos. Tačiau tik ne šiems vyrukams. Aptarę pirmą kėlinį rūbinėje į antrą žengėme jau kitokia energija ir visai kitu nusiteikimu, o kaip vėliau pamatėme ir kitokiu žaidimu. Nuo pirmų antro kėlinio minučių komanda pradėjo dominuoti, žaidėme su kamuoliu, kūrėme ir gerai išeidinėjome į atakas, žaidimas su kamuoliu buvo tikslesnis ir užtikrintesnis, žaidėjų sprendimai geresni ir greitesni. Žaidime be kamuolio atsakėme varžovų pasiūlytu kovingumu, nenusileidome oro dvikovose, nemažai laimėtų pirmų ir antrų kamuolių varžovų pusėje komandai leido susikurti papildomus šansus įvarčiams pelnyti.

Po vienos tokių situacijų, išprovokavome varžovų vartininko klaidą, kur buvo įskaitytas įvartis į savus vartus. Gaila, šį kartą strigome su realizacija. Nes tikrai turėjome puikias susikurtas progas iš žaidimo pelnyti net kelis įvarčius.

Apibendrinant rungtynes, tai pirmas kėlinys nedžiugina, reikia dirbti su tuo treniruotėse, o antras kėlinys parodo komandos potencialą. Tokio žaidimo turime siekti visų rungtynių metu. Pabaigai, labai ačiū komandos sirgaliams kurie sukorė ilgą kelią į Šiaulius, kad palaikytų savo mylimą komandą!“, – sakė treneris S. Savickas.