TFA savaitė: Elitinėje lygoje – dvi pergalės ir vienas pralaimėjimas

Praėjusį savaitgalį šalies stadionuose tęsėsi jaunimo čempionatai, kuriuose sudalyvavo ir visos trys Elitinėje lygoje žaidžiančios „TFA Riteriai“ komandos. Dviem iš jų pasirodymai baigėsi pergalingai, trečiajai – teko pripažinti varžovų pranašumą.

U-18. Klaipėdos FM – „TFA Riteriai“ 2:3

Ketvirtą pergalę septintose rungtynėse iškovojo ir į penktą vietą turnyro lentelėje pakilo 2006 metų kartos komanda, kuri Klaipėdoje 3:2 įveikė vietos bendraamžius. Pirmajame kėlinyje komandos pasikeitė įvarčiais (vilniečių gretose pasižymėjo Nojus Dailydžionis), o įdomiausia dalis buvo žaidžiama per paskutines dešimt minučių.

Tuomet Nojus Petkus realizavo 11 metrų baudinį, dar po dešimties minučių Haroldas Burdaitis įmušė trečiąjį įvartį ir rungtynių lemtis buvo nulemta. Tiesa, per pridėtą laiką klaipėdiečiai skirtumą sugebėjo sušvelninti.

„Nuo pirmų minučių pradėjome kontroliuoti rungtynes, vaikinai kūrė progas vieną po kitos, bet prasta realizacija leido pasižymėti tik kartą. Tuo metų varžovai per kėlinį turėję vieną progą ją ir išnaudojo. Antrame kėlinyje vaizdas ženkliai nepasikeitė, bet antro įvarčio teko palaukti“, – sakė Raimondą Vilėniškį pavadavęs Edvin Volodkovič.

U-16. „TFA Riteriai – „Šiauliai“ 4:1

Penktą pergalę septintose rungtynėse iškovojo ir tvirtai trečioje vietoje įsitaisė šešiolikmečių komanda, kuri praėjusį savaitgalį užtikrinai nugalėjo turnyro autsaiderius iš Šiaulių. Du kartus pasižymėjo Lukas Steckas, po vieną – Martynas Jaučys ir Rapolas Pikelis.

„Šiose rungtynėse tikrai buvome pranašesni už priešininkus. „Šiauliai“ pasirinko labai žemą gynybinį bloką ir gaudė mus ant kontratakų. Vienoje iš kontratakų jiems pavyko uždirbti standartinę situaciją, po kurios į mūsų vartus krito įvartis. Manau, tai buvo viskas, ką leidome jiems sukurti.

Labai patiko mūsų komandos kamuolio kontrolė. Nebuvo jokios panikos, visi žinojom ką daryti. Vis tik, norėtųsi prie kamuolio kontrolės greitesnių sprendimų priėmimų. Nes karts nuo karto tiesiog valdėm kamuolį be progresijos, o norėtųsi, kad valdydami kamuolį išbalansuotume priešininkų gynybą, o pastebėdami spragą greičiau tuo pasinaudotume ir galėtume įmušti įvartį“, – komentavo A. Sikorskij.

U-15. „TFA Riteriai“ – „Šiauliai“ 2:4

Dar vieną nesėkmę turnyre patyrė penkiolikmečių komanda. Nepaisant dviejų įmuštų įvarčių, Svajūno Savicko auklėtiniams teko pripažinti šiauliečių pranašumą.

Šioje dvikovoje svečių neapsunkino net tai, kad jie beveik kėlinį žaidė mažumoje. Esant rezultatui 0:1, jų žaidėjas Emilis Strockis buvo pašalintas iš aikštės. Deja, netrukus rezultatas tapo 0:3. Vėliau Lukas Klasauskas realizavo baudinį, o esant rezultatui 1:4, dar vieną įvartį pelnė Erikas Tučinskij.

„Tai rungtynės, kurias norisi kuo greičiau pamiršti, bet tuo pačiu ir iš kurių galima daug pasimokyti ateities kovoms. Esame priversti rungtyniauti su iššūkiais, neturėdami 4-5 pagrindo žaidėjų. Svajojame apie rungtynes, kurias galėsime žaisti optimalios sudėties.

Labai gaila, bet grubios klaidos gynyboje ir labai prasta realizacija atakoje šį kartą neleido iškovoti labai svarbių trijų taškų į taupyklę“, – komentavo S. Savickas.

U-13. „TFA Riteriai“ – „Granitas B“ 1:3

Trylikamečių grupėje nesėkmę patyrė Edvino Volodkovič komanda, kuri šįsyk neatsilaikė prieš bendraamžius iš „Granito B“. Šioje dvikovoje visi įvarčiai buvo sumušti po pertraukos, o „TFA Riterių“ gretose, realizavęs 11 metrų baudinį, pasižymėjo Mykolas Ališauskas.

,,Geras žaidimas ir labai daug sukūrtų pavojingų progų toli ne visada garantuoja pergalė. Vaikinai pademonstravo labai gražų, solidų žaidimą, bet nerealizave savo progų antrame kelinyje, padarėme labai grubias klaidas prie savo vartų, tai ir lėmė varžovų pergalė”,–pasakojo Edvinas Volodkovič.