TFA savaitgalis: dominavo baudinių serijos

Per praėjusį savaitgalį penkios skirtingos Talentų futbolo akademijos komandos žaidė čempionato rungtynes ir net trims iš jų teko sudalyvauti baudinių serijose. Visos trys serijos jaunųjų „Riterių“ buvo laimėtos.

U-18. „TFA Riteriai“ – „Žalgiris“ 1:1 (baudiniai 4:3).

Ketvirtą vietą metais vyresnių grupėje žaidžiantys „Riteriai“ principinėse rungtynėse palaužė antroje vietoje esantį „Žalgirį“. Maža to, pagal prarastus taškus Raimondo Vilėniškio auklėtiniai jau yra antri. Šiose rungtynėse „Žalgiris“ išsiveržė į priekį, tačiau antrojo kėlinio pradžioje Ernestas Januš Zdanovič realizavo baudinį ir rezultatą išlygino. Dar prieš tai žalgirietis už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės.

„Principinės, kovingos rungtynės, kurių pirmajame kėlinyje buvo daug techninio broko ir kur dominavo varžovai. Antrajame kėlinyje, atlikus keitimus ir pakeitus taktinį išsidėstymą, išeidavome į atakas, sukūrėme progų, atsirado aštrumas, išlyginome rezultatą ir privertėme varžovą klysti.

Norėtųsi daugiau ramumo žaidžiant daugumoje, bet bet kokiu atveju džiugina iškovoti du taškai. Toliau ruošiamės kitoms rungtynėms, kurios bus po U-17 rinktinės atrankos. Rinktinėje kiekvienam linkiu pademonstruoti savo geriausią versiją“, – sakė R. Vilėniškis.

U-16. „TFA Riteriai“ – Vilniaus football academy 1:2

Aštuntą vietą užimanti U-16 TFA grupė patyrė septintą nesėkmę. Šįkart buvo pralaimėta ant penktojo turnyro lentelės laiptelio esančiai komandai. „Riteriams“ įvartį pelnė Dominykas Solncevas. Tuomet varžovai jau pirmavo 2:0.

„Kovingos rungtynės. Deja, padarytos individualios techninės – taktinės klaidos kainavo įvarčius. Pasimatė, kas yra fiziškai pasiruošę visoms rungtynėms, o kas – ne. Pirmasis kėlinys nuviliantis, o antrasis – džiuginantis. Taikėme aukštą presingą, norėjome nugalėti, kūrėme progas, pelnėme įvartį, išprovokavome varžovų klaidas bei raudoną kortelę. Deja, pritrūko tikslumo užbaigime. Antrąjį kėlinį galima vertinti pozityviai. Taip žaidžiantį jaunimą norėtųsi matyti visada. Tuomet ir pergalės ateis.

U-15. „Geležinis Vilkas“ – „TFA Riteriai“ 2:2 (baudiniai 2:4)

Devintą vietą dvylikos komandų turnyre užimantys U-15 „Riteriai“ po itin permainingų rungtynių savo taupyklę papildė dviem taškais. Po ankstyvo Vyčio Kregždės įvarčio „Riteriai“ pirmavo, antrojo kėlinio pradžioje du įvarčius pelnė vilkai, o per pridėtą teisėjo laiką rezultatą išlygino Martynas Jaučys.

„Turėjome tikrai pajėgų varžovą, bet, nepaisant to, vaikinai stengėsi iš visų jėgų ir, kaip rodo rezultatas, kovojome iki paskutinės minutės bei pademonstravome „Riterių“ charakterį. Įmušėme labai gražius įvarčius – tie Vyčio, tiek Martyno smūgiai buvo netraukiami. Tuo pačiu, prasileido labai paprastus .

Rungtynės vaikinams parodė, kad reikia žaisti iki paskutinio švilpuko. Pačioje pabaigoje buvo šansas išplėšti pergalę, bet nepavyko. Teko muštis baudinius, po kurių pasiėmėme du labai svarbius taškus“, – sakė treneris Edvin Volodkovič.

U-14. „TFA Riteriai“ – Vilniaus football academy 3:1

Penktą vietą užimantys Svajūno Savicko auklėtiniai iškovojo penktą pergalę užtikrintai nugalėję laipteliu žemiau esančius ir dvejų rungtynių atsargą turinčius VFA bendraamžius. Nepaisant pastarųjų pirmojo pelnyto rungtynių įvarčio, vėliau mušė tik „Riteriai“ – Vytenis Rimkus ir dusyk Matas Bernotas.

„Rungtynės su iššūkiais – kitaip nepavadinsi. Šiose rungtynėse negalėjo žaisti keli labai svarbūs pagrindinės sudėties žaidėjai dėl traumų ir ligų. Taip pat neturėjome vartininko, tad vienam iš žaidėjų teko prisiimti atsakomybę. Tikras drąsuolis. Apskritai, rungtynėse turėjome vos trylika žaidėjų.

Rungtynes pradėjome su labai gera energija, varžovus laikėme jų aikštės pusėje ir kūrėme progas. Labai gaila, kad nepavyko jų realizuoti. Dėl to labai skauda. 25 minutę praleidome įvartį iš niekur. Gynėjai tiesiog išrašė dovanų perdavimą varžovų komandos žaidėjui, kuris tiksliu smūgiu pelnė įvartį.

Pasibaigus kėliniui, pasikalbėjome su žaidėjais ir antrajame kėlinyje pavyko perlaužti rungtynes noro ir kovingumo dėka. Pelnėme du greitus įvarčius, vieną iš kurių atsidėkodami varžovai padovanojo patys. Iki rungtynių pabaigos likus dešimčiai minučių, pavyko gerai realizuoti susikurtą progą ir pasiekti pergalę 3:1. Tuo pačiu pergalingai užbaigti pirmąjį ratą.

Nors ir nedemonstravome labai gražaus žaidimo, ypač antrajame kėlinyje, bet labai smagu, kad namų sienos ir gausus būrys ištikimiausių sirgalių padėjo iškovoti svarbią pergalę“, – sakė S. Savickas.

U-13. „TFA Riteriai“ – „Šiauliai“ 1:1 (baudiniai 4:3)

Tryliktą vietą penkiolikos komandų turnyre užimanti 2010 metų TFA komanda smogė čempionato lyderiams taip, kad iš jų atėmė du taškus. Patys „Riteriai“ po šių rungtynių savo taupyklę nuo dviejų taškų padvigubino iki keturių. Įvartį vilniečiams pelnė Vilius Šmigelskis.