U18 auklėtiniai tapo vicečempionais!

2006-ųjų gimimo Talentų futbolo akademijos komanda kiekvienais metais žengia žingsnį į priekį. 2021-aisiais komanda (U-15 grupėje) iškovojo pirmąjį medalį akademijai, 2022-aisiais (U-16 grupėje) – pirmąjį čempiono titulą. Tais pačiais metais metais jie negalėjo žaisti U-17 turnyre, todėl buvo perkelti į vyresnių grupę.

Ko ten tikėtis? Vieta turnyro lentelės viduryje būtų vertinamas kaip vidutinis rezultatas. Kieno vertinamas? – paklaustų šios kartos komandos treneris Raimondas Vilėniškis ir patys žaidėjai. Jiems reikėjo daugiau ir jie prieš kelias savaites buvo apdovanoti antrai vietai skirtais medaliais.

„LFF sprendimą pratęsti jaunimo laiką jaunimo futbole priėmėme kaip ambicingą iššūkį, kuris motyvavo, kad galime būti konkurencingi žaisdami tarp metais vyresnių komandų. Apie vietas tuomet garsiai nekalbėjome, tačiau kiekvienose rungtynėse stengėmės nenusileisti varžovui ir kiekvienas savo vertę įrodyti aikštėje. Kitaip sakant, vietą lentelėje turi iškovoti ne žodžiai, o realūs veiksmai“, – po apdovanojimų ceremonijos jau atvėsus emocijoms sakė R. Vilėniškis.

Po čempioniško sezono prie TFA komandos prisijungė būrys naujokų, kuris dar labiau padidino konkurenciją bei sustiprino pačią komandą. Anot trenerio, tai taip pat prisidėjo prie dar vieno sėkmingo sezono.

„Tiesa, prisijungė nemažai 2005-2007 metų gimimo vaikinų, kurie kiekvienas savaip prisidėjo prie galutinio komandos rezultato. Šioje grupėje treniravosi per 30 žaidėjų, tad galite įsivaizduoti, kokia buvo konkurencija. Tačiau ji būtina tam, kad žaidėjai galėtų pastūmėti vienas kitą į priekį ir tobulėti įdėdami maksimalias pastangas“, – kalbėjo treneris.

Kada supratote tikrąjį komandos pajėgumą?

Sezono metu buvo visko – pergalių, pralaimėjimų, traumų, iššūkių komplektuojant komandą. Dalis vaikinų treniruočių procese treniravosi su „Riteriais B“ ir tuo pačiu žaidė „Optibet Pirmoje lygoje“. Teko dozuoti krūvius, dėlioti minutes atstovaujant tiek U-18 komandai, tiek „Riteriams B“.

Įpusėjus sezonui, pasimatė komandos potencialas – kas gali, o kas nelabai gali padėti komandai siekti pergalės aikštėje. Komandos gynyba statistiškai buvo viena neįkandamiausių varžovams visoje „Elitinėje U-18 lygoje“. Deja, puolime trūko didesnio rezultatyvumo.

Sezono pabaiga buvo itin įtempta ir bet koks kluptelėjimas galėjo skaudžiai kainuoti. Šiaip visos U-18 komandos buvo panašaus pajėgumo, tačiau mums pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą – iškovoti antrąją vietą, kuri, galbūt, suteiks šansą mūsų jaunimui atstovauti UEFA jaunimo lygos kvalifikacijoje ir save parodyti platesnei auditorijai. Aišku, dėl šio klausimo yra niuansų, tačiau visada tikimės.

Kiek šie metai žaidėjams padėjo priartėti prie vyrų futbolo?

Kadangi dalis žaidėjų jau treniruojasi ir žaidžia „Optibet Pirmoje lygoje“ su priešakyje jaunu, ambicingu, reikliu treneriu Matthew, kur yra kiti greičiai, jėga, greitesnis sprendimų priėmimas ir t.t.

Taip, jaunimas auga, bręsta, tobulėja – kas lėčiau, kas sparčiau. Tai ir matom, pavyzdžiui, Arnas, Matas, Jonas yra tvirti pagrindo žaidėjai, linkiu ir kitiems išsikovoti savo minutes ir sulaukti savo šanso ne tik B, bet ir A komandoje.

Kitąmet tikslas bus – čempiono titulas?

Tikslas – kiekvienose rungtynėse ar treniruotėse nugalėti, laimėti, būti geresniu už varžovą. O kaip bus – laikas parodys.