Susipažinkite su TFA treneriais: Ernestas Zakarevičius

Naujas veidas Talentų futbolo akademijoje – 25-erių treneris Ernestas Zakarevičius, šiuo metu dirbantis su 2011 metų amžiaus gimimo grupe. Jaunam treneriui darbas su šia grupe – debiutinis.

„Treneriu būti lėmė tai, kad su sportu draugauju jau nuo mažų dienų, sportas neatsiejama mano gyvenimo dalis ir jau mokykloje mokydamasis žinojau, kad eisiu futbolo keliu, nesvarbu, ar kaip žaidėjas, ar kaip treneris“, – pristatydamas save sakė E. Zakarevičius.

Su kokiais tikslais atvykai į TFA?

Į TFA atvykau duoti naudos organizacijai kaip treneris, motyvuoti ir duoti patirties jaunimui ne tik kaip žaisti futbolą, bet ir duoti gyvenimiškos patirties, ugdyti žmogiškąsias vertybes, taip pat kelti kaip savo kaip trenerio savybes, tobulinti savęs.

Kaip svarbu buvo vaikų amžius grupės, kurias norėjai gauti?

Svarbu, kadangi man pačiam jau norisi kilti labiau link 11 prieš 11 futbolo link, todėl tikrai buvo svarbu gauti vyresnius vaikus, o ne darželinukus.

Nuo ko prasidėjo darbas su grupe? Kokie buvo pagrindiniai kriterijai bandant pritapti prie grupės?

Darbas grupėje prasidėjo nuo susipažinimo su U-12 komandos žaidėjais. Su vaikais stengiausi bendrauti kiek draugiškiau, tačiau iškart įspėjau, kad draugiškumas turi ribas ir žaidėjai turi nepamiršti, kad pirmoje eilėje esu treneris, todėl pagarba turi išlikti, o tada draugiškumas. Taip ir atsitiko – yra momentų, kai galime ir pajuokauti, bet žaidėjai supranta, jei treneris rimtai aiškina kažkokį aspektą treniruotės metu, reikia surimtėti.

Kiek jaunam treneriui yra svarbūs vaikų rezultatai?

Labai svarbu vaikų rezultatai, kadangi geras rezultatas duos ir pačiam vaikui naudos, ir jis pats norės toliau sportuoti. Todėl aš kaip treneris turiu sudaryti sąlygas vaiko tobulėjimui!

Kas geriau: išauginti vieną gerą žaidėją ar užauginti komandą?

Užauginti gerą komandą, kadangi jeigu komanda bus gera – logiška, kad ir talentingų vaikų yra.

Pagal kokius kriterijus vertinsi savo darbą? Kas turi atsitikti, kad sakytum, jog tą darbą atlikai gerai?

Rezultatai vietiniuose čempionatuose parodys, ar tikslinga ir reikiama kryptimi judame, ar ne. Rimtas darbas treniruočių metu bet kokiu atveju rezultatų duos! Dar kartą pabrėžiu – RIMTAS DARBAS!

Jei nuo tavęs priklausytų Lietuvos jaunųjų futbolininkų likimas, kokį dalyką iš užsienio pritaikytum Lietuvoje?

Daugiau trenerių tam tikrai amžiaus grupei (kuo daugiau specialistų tuo didesnis augimas) ir sąlygos sportuoti (daugiau stadionų, daugiau vietos judėti).