U-17 rinktinėje – keturi jaunieji „Riteriai“

Praėjusią savaitę Bosnijoje ir Hercegovinoje vykusiame septyniolikmečių UEFA „Develpoment“ turnyre Lietuvos vaikinų U-17 rinktinė iškovojo vieną pergalę, patyrė du pralaimėjimus ir galutinėje rikiuotėje liko treti. Turnyro pradžioje jaunieji lietuviai 0:2 neprilygo juodkalniečiams, po to – 0:4 neturėjo šansų prieš šeimininkų rinktinę, o paskutiniajame susitikime 5:0 sutriušinkino bendraamžius iš Gajanos.

Vieną įvartį nugalėtojams pelnė Matas Latvys. Jis buvo vienas iš keturių „TFA Riterių“, pakviestų į šią rinktinę. Kartu su juo į Bosniją vyko ir vartininkas Ernestas Lysionokas, taip pat Tadas Žedaveinis bei Jonas Usavičius.

„Turnyras labai patiko, įgavau daug žaidybinės patirties bei pamačiau, kaip žaidžia bendraamžiai iš Bosnijos ir Hercogovinos, Juodkalnijos bei Gajanos. Džiugu, kad pagaliau pavyko pasižymėti rinktinėje ir, apskritai, kad rengiami tokie tarptautiniai turnyrai, kuriuose yra šansas sudalyvauti“, – komentavo Matas Latvys.

Nesėkmę pirmose turnyro rungtynėse lėmė praleisti įvarčiai pačioje jų pradžioje bei septintą pridėto laiko minutę. Tąsyk M. Latvys ir T. Žedaveinis žaidė visas rungtynes, J. Usavičius – kėlinį, o E. Lysionokas liko ant atsarginių suolo.

„Man kaip futbolininkai norėtųsi kuo daugiau tokių rungtynių, nes jos geriausiai parodo, kokių dalykų labiausiai trūksta ir į ką labiausiai reiktų kreipti dėmesį treniruotėse“, – sakė T. Žedaveinis.

Antrose turnyro rungtynėse bosniai prieš lietuvius turėjo milžinišą persvarą ir tą jie įrodė pelnydami keturis sausus įvarčius. Lyginant su pirmomis rungtynėmis, šiose treneriai atliko nemažai sudėties pakeitimų. J. Usavičius šįsyk žaidė beveik valandą, M. Latvys ir T. Žedaveinis – po kėlinį.

„Šiame turnyre labai aiškiai pamačiau, kuo mes skiriamės nuo bendraamžių iš kitų šalių. Pamatėme savo silpnybes ir dar kartą įsitikinau, kad reikia daug tobulėti individualiai, ir kaip komandai“, – kalbėjo J. Usavičius.

Po dviejų nesėkmių lemiamose rungtynėse, lietuviai kaip reikiant pasitaisė nuotaiką. Dvikovoje prieš Gajaną užteko vos dvidešimties minučių, kad mūsų jaunimas triskart pasiųstų kamuolį į varžovų vartus ir tuo pačiu padėtų tvirtus pamatus pergalei. Šįsyk savo šanso sulaukė visas rungtynes vartus gynęs E. Lysionokas, M. Latvys žaidė valandą, J. Usavičius – nuo 77 minutės.

„Tai buvo turininga stovykla, nes teko žaisti už vyresnus ir su kitų šalių varžovais. Šio turnyro metu gavau didelę patirtį ir įsivertinau savo galimybes, kur turėčiau ir galėčiau treniruočių ir rungtynių metu gerinti savo gebėjimus, treneriai dalinosi savo patirtimi ir teorinėmis žiniomis. Buvo labai didelė garbė ir atsakomybė atstovauti savo šaliai bei klubui“, – reziumavo E. Lysionokas.

Sugrįžę iš Bosnijos, „TFA Riteriai“ prisijungė prie savo komandos, su kuria pirmauja Elitinėje lygoje ir sieks tapti šių pirmenybių čempionais.