TFA techniniu direktoriumi paskirtas treneris Svajūnas Savickas

Ne vienus metus „TFA Riteriuose“ jaunuosius auklėtinius futbolo pagrindų mokinantis treneris Svajūnas Savickas akademijoje užima naujas pareigas. Jis paskirtas techniniu direktoriumi.

„Daugiau atsakomybių. Ne tik už save, savo treniruojamą komandą, bet už visą akademiją. Patirties šiek tiek jau yra, nes teko padėti prie darbų anksčiau techniniais direktoriais dirbusiems Vaidui Sabaliauskui, Stefano Greco ir Fabio Mazzone. Nemažai sužinojau ir išmokau iš šių puikių žmonių, gerų specialistų“, – apie naujas pareigas sakė S. Savickas.

Svajūnai, kokie darbai laukia pirmiausiai?

Mano manymu, nieko nėra neįmanoma, tik reikia labai labai norėti ir labai labai stipriai padirbėti. Kalbant apie darbus, tai vienam viską padaryti, visur suspėti ir būti žmogumi orkestru neįmanoma. Daug lengviau, greičiau bei kokybiškiau viską galima nudirbti su komanda.

Tai po ilgos interpretacijos trumpas atsakymas į klausimą skamba taip: pirmiausiai norisi suburti, suvienyti, stiprią trenerių komandą, su kuria galėtume pakelti akademiją į kitą lygį. Šiuo metu šie darbai jau stipriai įsibėgėję ir pasistūmėję į priekį. Stiprus treneris, stipri komanda, stipri akademija! Stipri akademija, stiprūs treneriai, stiprios komandos! Skamba kaip šūkis (šypsosi).

Pastaruoju metu akademijoje techniniai direktoriai keitėsi gana dažnai. Ko jiems nepavyko padaryti, ką planuoji padaryti tu?

Taip, šie dažni pasikeitimai tikrai neatsiliepė teigiamai akademijos įvaizdžiui ir juo labiau kokybei. Kiekvienas dirbęs specialistas vadovavosi savo vertybėmis ir turėjo savo viziją ką norėtų sukurti, kokią aplinką matyti ir kokius procesus patobulinti.

Darbams tik prasidėjus ar įpusėjus, susiklostydavo kažkokios aplinkybės, kurios neleido užsibūti šiuose darbuose. Kiekvienas turime svajonių ir kartais taip nutinka, kad dėl jų tenka priimti sunkius bei ryžtingus sprendimus savo karjerose, savo gyvenimuose.

Ar spėsi ir vadovauti, ir treniruoti?

Sutinku, kad laukia tikrai nemaži iššūkiai, bet aš noriu ir esu pasiryžęs su jais tvarkytis. Netreniruoti negaliu, nes tai būtų labai sunku ir skaudu. Juk ne tam, kad atsisakyčiau treniravimo, ėjau mokytis ir kėliau savo kaip trenerio kvalifikaciją bei kompetenciją. Manau, šioje vietoje yra savų pliusų, savų minusų. Tikslas – išlaikyti pusiausvyrą ir darną tarp šių dviejų pozicijų.

Koks rezultatas tave tenkintų po metų darbo? Po trejų? Po penkerių?

Kalbant apie rezultatus, mano manymu viskam reikia laiko. Pasiekti trumpus ir greitus tikslus įmanoma, bet padaryti gerą įdirbį, sukurti pridėtinę vertę ir tų darbų testinumą, bei pastovumą.. tam tikrai prireiks laiko.

Tikslas yra suburti aktyvią ir didelę vaikų ir tėvų futbolo bendruomenę, populiarinti akademijos vardą kokybės atžvilgiu, sukurti aplinką, kurioje dirbtų motyvuoti bei darbštūs akademijos treneriai. Kad pasirinkę mūsų treniruočių aplinką ir programą žaidėjai jaustųsi laisvi augti ir tobulėti, kad viso proceso metu išliktų motyvuoti ugdyti profesionalų futbolininko meistriškumą bei požiūrį, kad turėtų žmogiškąsias vertybes.

Konkurencija šiame sporte yra milžiniška. Suprantama, kad ne visi bus profesionalūs futbolininkai, bet būti žmonėmis yra prigimtinės kiekvieno mūsų atsakomybės!