TFA savaitgalis: trys baudinių serijos

Elitinės U-16 lygos lyderiai „TFA Riteriai“ stipriausiųjų šešių komandų etape nesugeba laimėti trejų rungtynių iš eilės. Po lygiųjų ir pralaimėtos baudinių serijos prieš „Kauno Žalgirį“, praėjusią savaitę Raimondo Vilėniškio auklėtiniai po baudinių serijos nusileido „Žalgiriui“ ir po kitos baudinių serijos nugalėjo „Garliavą“.

Baudinių serijos prireikė ir U-13 čempionato rungtynėse, kuriose buvo nugalėta Be1 NFA ekipa.

U-16. „TFA Riteriai“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:0 (po baudinių 4:5).

Dviejų stipriausių lygos komandų akistatoje buvo daug ko: broko, nervingumo, netikslių perdavimų. Tuo pačiu, tai sumažino galimybes mušti įvarčius ir per visas 80 minučių jų nebuvo įmuštas nei vienas. Kam tai geriau? Turbūt, „Riteriams“, kurie prieš „Žalgirį“ turnyro lentelėje vis dar turi penkių taškų pranašumą.

„Svarbiose rungtynėse dėl šešių taškų, galima sakyti, iškovojome tašką ir praradome du. Trūko daug ko, pradedant nuo agresyvumo stokos, pralaimėjome daugumą mikrodvikovų. Gynyboje trūko komunikacijos, pasaugojimo, koncentracijos, kompaktiškumo. Atakoje buvome pasyvūs, trūko aštrumo, savalaikio organizuoto presingo, atsidengimo į laisvas erdves, kūrybingumo.

Antrajame kėlinyje vaizdas pasikeitė – buvome aštresni, susikūrėme progas pelnyti įvarčiui. Deja, realizacija šlubavo. Tad yra kur tobulėti kiekvienam – darome išvadas ir judame toliau bei ruošiamės šeštadienio rungtynėms su „Garliava“, – tąkart kalbėjo R. Vilėniškis.

U-16. „TFA Riteriai“ – „Garliava“ 2:2 (po baudinių 6:5)

Nepaisant to, kad R.Vilėniškio auklėtiniai varžėsi tik su šeštą poziciją užimančia „Garliava“, tačiau dvikova nesiklostė taip, kaip jiems norėtųsi. Mačas prasidėjo greitu garliaviškių įvarčiu, į kurį Augustas Zavackas atsakė tik antrajame kėlinyje. Dar po trijų minučių „TFA Riteriai“ užsidirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavęs Lukas Jonaitis darsyk „Garliavą“ išvedė į priekį. Vilniečiai metėsi į ataką ir tai Dominykui Solncevui leido darsyk išlyginti rezultatą.

„Pozityvas tik toks, kad komanda rodo charakterį, dusyk pralaiminėdama, tačiau kovodama iki finalinio teisėjo švilpuko bei iškovodama taip reikalingus taškus. Vis tik, neramina, kad jau trečiose rungtynėse nesugebame laimėti rungtynių per pagrindinį laiką. Taip, yra objektyvių priežasčių, pradedant nuo koncentracijos stokos gynyboje, baigiant sudėties iššūkiais, kai komanda netenka savo lyderių. Be abejo, juos pakeisti turi šansą kiti, bet, deja, reikia laiko adaptuotis, priprasti ir imtis atsakomybės kiekvienam. Linkiu visiems drąsiai priimti iššūkius ir kovoti dėl komandos bei savo užsibrėžtų tikslų“, – motyvacinių žodžių nestokojo R.Vilėniškis.

U-14. FA „Šiauliai“ – „TFA Riteriai“ 1:2

Devintą vietą keturiolikmečių čempionate užimantys „Riteriai“, išvykoje nugalėję šiauliečius, įsirašė vienuoliktąją pergalę. „Šiaulių“ komanda turi tašku daugiau ir turnyre yra aštunta. Sužaidus pusvalandį, Eivinas Belazaras išvedė „Riterius“ į priekį, o prasidėjus antram kėliniui, Vytenis Rimkus skirtumą padvigubino.

„Vaikinukai sužaidė geras rungtynes ir, manau, pelnytai nugalėjo. Aišku, reiktų pagerinti atakų ramų užbaigimą, kad nebūtų nervingumo rungtynių pabaigoje. Patiko komandos nusiteikimas, rodomas noras, agresyvus aukštas presingas. Judame teisinga kryptimi, o tobulinti visada yra ką“, – komentavo R. Vilėniškis.

U-13. „Aidas“ – „TFA Riteriai“ 2:1

Trylikamečių pirmenybėse „TFA Riteriai“ apmaudžiai susitikimo pradžioje įsimušė kamuolį į savo vartus. Ir, nepaisant to, kad Paulius Keblikas rezultatą greitai išlygino, vis tik vilniečiams išlaikyti teigiamo rezultato nepavyko.

„Žaidėme ne visai standartinių matmenų aikštėje, kur tikėjomės išnaudoti savo stipriąsias puses – žaidžiant trumpais perdavimais aikštės viduryje ir turint greitus atakuojančius saugus po kombinacijų ar žaidimo per trečią perdavimu už varžovų nugarų išvesti juos į ataką. Keletas momentų pavyko, tačiau labai prasta realizacija neleido šių susikurtų progų paversti įvarčiais.

Turėjome labai daug individualaus žaidėjų broko, tai netikslus perdavimas, tai prastas pirmas lietimas labai išryškėjo antrajame rungtynių kėlinyje. Tai įnešė chaoso žaidime ir varžovas tuo pasinaudojo išeidamas į greitas kontratakas. Privalome iš šių rungtynių išmokti atitinkamas pamokas, nes tik taip galėsime siekti pergalių ateities mačuose“, – sakė treneris Svajūnas Savickas.

U-13. Be1 NFA – „TFA Riteriai“ 1:1 (po baudinių 2:4)

Devintą vietą Pirmos lygos turnyre užimantys „Riteriai“ šįsyk atėmė taškus iš į prizinę vietą besitaikančios „Be1 NFA“ ekipos. Per pagrindinį rungtynių laiką „Riteriai“ buvo priversti vytis varžovus ir po Mato Bernoto įvarčio sėkmingai tą padarė. Baudinių serijos metu žibėjo vartininko Benedikto Račiaus žvaigždė.

„Pirmas kėlinys buvo sudėtingas abiem komandoms, nes tiek mes, tiek varžovai turėjo darbo ir gynyboje, ir atakose. Visur stengėmės išlaikyti aukštą presingą, neduoti varžovams laisvės, tačiau individualių pastangų dėka jiems vis tiek pavykdavo kurti pavojų mūsų vartams.

Prasileidome įvartį po grubios klaidos, tačiau nesustojome žaisti, nes tikrai jautėme, kad galime pasirodyti geriau. Padidinome pastangas atakose ir jau po trijų minučių po praleisto įvarčio lyginome rezultatą.

Visų rungtynių metu disciplinuotai gynėmės ir neleidome varžovams įmušti antrojo įvarčio. Labai trūko paskutinio perdavimo, kuris galbūt būtų garantavęs pergalę anksčiau. Rungtynės taip ir pasibaigė, stojome prie 11 m. žymos. O čia savąjį ŠOU surengė mūsų vartininkas Benediktas Račius, atrėmęs du baudinius.

Bravo vaikinams už atliktą didžiulį darbą aikštėje, už vienas kito palaikymą ir nepasidavimą iki paskutinės minutės“, – po visko džiaugėsi treneris Matas Juodelis.

U-9. „TFA Riteriai“ – „Ateitis“. Rezultatas nefiksuojamas

„Sunkios rungtynės, daug chaoso, emocijų. Rezultatas nedžiugina, bet pozityvu, kad tam tikromis atkarpomis atrandame savo žaidimą“, – nedaugžodžiavo treneris Piotras Černyševas.