TFA savaitgalis: sugrįžęs Lietuvos čempionatas ir draugiškos lygiosios

Po žiemos pertraukos savaitgalį buvo atnaujintos Lietuvos jaunimo čempionato kovos. Dvi „TFA Riterių“ komandos (U-16 ir U-14) sužaidė pirmuosius mačus, kurie baigėsi skirtingai. Pasiruošimą antrajam ratui tęsė U-13 komanda, kuri lygiosiomis užbaigė dvikovą prieš bendraamžius iš „Žalgirio“ akademijos.

U-16. „TFA Riteriai“ – „Ateitis“ 5:0

Elitinės U-16 lygos lyderiai Raimondo Vilėniškio auklėtiniai be didesnių problemų į savo sąskaitą įsirašė jau vienuoliktą pergalę. Jaunieji „Riteriai“ šįsyk nepaliko vilčių „Ateities“ bendraamžiams, į kurių komandos vartus per pirmąjį pusvalandį sumušė net tris įvarčius.

Beje, visus tris kartus pasižymėjo Matas Latvys, kuris su 18 taiklių smūgių yra rezultatyviausias jaunių lygos žaidėjas. Po pertraukos „Ateitis“ sykį po Jono Usavičiaus skerso perdavimo į baudos aikštelę įsimušė į savo vartus. O galutinį tašką padėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Liutauras Barusevičius.

„Užtikrinta pergalė su daug emocijų, dvikovų, grubaus varžovų žaidimo. Norėtųsi daugiau ramumo, užtikrintumo, kantrybės ir kokybės kontroliuojant kamuolį bei sukuriant laisvas erdves“, – kalbėjo R. Vilėniškis.

U-14. „TFA Riteriai“ – „Žalgiris“ 0:1

Apmaudi jaunesniųjų R. Vilėniškio auklėtinių nesėkmė, kurią lėmė praleistas įvartis jau per pridėtą laiką. Jaunieji „Riteriai“ sunkiai kabinosi į lygiąsias rungtynėse prieš turnyro lentelės lyderį, tačiau to padaryti taip ir nepavyko. Žalgiriečiai iškovojo penkioliktą pergalę per penkiolika rungtynių, o „Riteriai“ ir toliau rikiuojasi aštuntoje pozicijoje.

„Apmaudus įvartis per pridėtą laiką pasako apie kovingas ir permainingas rungtynes. Nepasinaudojome savo sukurtais šansais pelnyti įvartį, tad rungtynės galėjo pasibaigti visaip. Vaikinukai stengėsi, kovojo negailėdami jėgų. Deja, pritrūko koncentracijos, kokybės, teisingų sprendimų. Dovanojome pigius šansus varžovams pelnyti įvartį, o patys tokiais šansais nepasinaudojome. Mokomės iš klaidų ir stengiamės ateityje jų nekartoti“, – sakė treneris R. Vilėniškis.

U-13. Kontrolinės rungtynės. „TFA Riteriai“ – „Žalgiris“ 2:2

Nenumaldomai artėjant antrajam ratui, savo pasiruošimą tęsia U-13 komanda, kuri savaitgalį išmėgino jėgas prieš „Žalgirį“. „Riteriams“ po įvartį abiejuose kėliniuose pelnė Daumantas Braškys ir Šarūnas Dikas. Kovingos ir permainingos lygiosios.

„Gavosi tikrai neblogos rungtynės, kuriose abi komandos parodė gražų žaidimą ir sukūrė gražių situacijų įvarčiams pelnyti. Labai smagus momentas tas, kad šiose rungtynėse didesnę laiko dalį parodyti save ir savo stipriąsias puses gavę ne pagrindinės sudėties žaidėjai ta galimybe pasinaudojo. Man, kaip treneriui, tai tik dar kartą įrodo, kad nuoseklus darbas ir tikėjimas tuo, ką darai, su laiku duoda vaisių. O žaidėjai irgi gali įsitikinti, kad viskas priklauso nuo jų atsinešimo, valios pastangų, darbštumo treniruotėse. Jeigu nori, tai ir gali“, – komentavo treneris Svajūnas Savickas.