TFA savaitgalis: startas duotas

Praėjusį savaitgalį startavo 2022/2023 metų jaunimo čempionatas, kurį pradėjo ir keturios „TFA-Riterių“ grupės. Dviem pirmosios sezono rungtynės baigėsi pergalingai, dar dviem – pralaimėjimu.

U-18. „Žalgirietis“ – „TFA-Riteriai“ 4:1

Praėjusio sezono U-16 Elitinės lygos nugalėtojai naująjį sezoną pradėjo metais vyresnių už save (aštuoniolikmečių) grupėje. Jau pirmosios rungtynės parodė, kad lengva nebus, užtat pamokų prieš žengiant į vyrų futbolą – apsčiai.

Sezonas prasidėjo praleistu įvarčiu pirmą minutę, tačiau Matas Latvys rezultatą išlygino. Vėliau aikštėje dominavo praėjusio sezono U-17 Elitinės lygos nugalėtojai.

„Informatyvios rungtynės, kurios parodė, kas kokio lygio šiuo metu yra. Pirmajame kėlinyje buvome konkurencingi, deja, atlikus keitimus, antrajame kėlinyje išryškėjo varžovų pranašumas. Kiekvienas mokomės iš klaidų ir ruošiamės kitoms rungtynėms su Šiauliais“, – sakė treneris Raimondas Vilėniškis.

U-16. „TFA-Riteriai“ – „Geležinis vilkas“ 2:0

Naująjį čempionatą sėkmingai pradėjo U-16 grupė namų rungtynėse 2:0 nugalėjusi „Geležinį vilką“. Lengva nebuvo, tačiau Luko Stecko ir Dominyko Solncevo pelnyti įvarčiai garantavo tris taškus.

„Iškovota sunki pergalė, kurią jaunimas pasiekė kovodamas pasiaukodamas, drausmingai ir kompaktiškai besigindamas ir kantriai išlaukdamas bei išnaudodamas savo sukurtus šansus“, – sakė treneris R. Vilėniškis.

U-15. FA „Šiauliai“ – „TFA-Riteriai“ 3:1.

Gytarių stadione šeštadienį praleidę „TFA-Riteriai“ turėjo pripažinti geriau žaidusių Šiaulių pranašumą. 20 minučių atsilaikę naujojo trenerio Fabio Mazzone auklėtiniai vėliau buvo silpnesnė komanda. Vienintelį įvartį „Riteriams“, esant rezultatui 0:3, pelnė Vytenis Rimkus.

„Nepaisant pralaimėjimo, pozityvumo yra tikrai daug. Metais už varžovus jaunesni žaidėjai demonstravo savo sugebėjimus, pasitikėjimą ir kombinacinį žaidimą. Be abejo norėtųsi geresnio paskutiniojo perdavimo, kuris leistų sėkmingiau žaisti puolime.

Gynyboje buvome gerai organizuoti, tačiau nesugebėjome apsiginti baudos aikštelėje. Du iš trijų įvarčių praleidome, būtent, iš artimų distancijų“, – sakė komandai vadovavęs TFA techninis direktorius F. Mazzone.

U-14. „Aidas“ – „TFA-Riteriai“ 0:4

Jaunučių čempionatą puikiai pradėjo Svajūno Savicko treniruojama U-14 komanda. „Riteriai“ Kaune 4:0 nugalėjo „Aido“ atstovus bei su keturiais taškais po dviejų turų turnyro lentelėje yra antri. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Vytenis Rimkus, po vieną – Vilius Dovidėnas ir Gabrielius Ambrazaitis.

„Šiose rungtynėse žaidėme kitokiu taktiniu išsidėstymu nei įprastai tenka žaisti. Smagu, kad žaidėjams pavyko suprasti pagrindinius tokio išsidėstymo principus ir akcentus. Pavyko dominuoti prieš varžovą visų rungtynių metu, buvome agresyvūs tiek žaidime su kamuoliu, tiek praradus jį ir bandant atsikovoti.

Pelnėme gražius įvarčius iš žaidimo ir iškovojome labai svarbią pergalę šioje sezono stadijoje, kai dar neturime stipriausios sudėties. Didžiuojuosi šiais žaidėjais, jie tikrai auga ir tobulėja abipusiškai – tiek kaip žaidėjai aikštėje, tiek kaip asmenybės už jos ribų.

Pabaigai, noriu padėkoti nerealiems sirgaliams, kurie net į išvykos rungtynes gausiai susirenka palaikyti komandos. Ačiū, Jums!“, – pasakojo treneris S. Savickas.

Kitas rungtynes U-14 komanda rugpjūčio 21 dieną 11 valandą žais LFF stadione su FA „Utenio“ bendraamžiais.