TFA savaitgalis: nesėkmė Elitinėje lygoje, baudinių serija ir turnyras Kaune

U-15. BFA – TFA-Riteriai 2:1

Raimondo Vilėniškio treniruojama „TFA-Riteriai“ U-15 komanda, veikiausiai, prarado ir taip nedidelius šansus pakovoti dėl čempiono titulo. Penkiolikmečiai 1:2 nusileido bendraamžiams iš BFA, kuriems tik neįtikėtinai prasta sezono pabaiga neleistų tapti nugalėtojais.

TFA trečios vietos situaciją lengvina nebent tai, kad tiek antroje vietoje esantys Klaipėdos atstovai, tiek ketvirtoje pozicijoje esanti „Garliava“ šiame ture patyrė pralaimėjimus. Tai reiškia, kad „Riteriai“ ir toliau nuo Klaipėdos turi septynių taškų deficitą bei rungtynes atsargoje, o Garliava taip pat atsilieka keturiais taškais ir yra sužaidusi rungtynėmis daugiau.

Pačios rungtynės klostėsi taip, kad rungtynių pradžioje ir prieš pat pertrauką BFA pasižymėjo dusyk, antrojo kėlinio pradžioje Martynas Stūrys skirtumą sušvelnino, tačiau jo panaikinti nesugebėjo.

„Labai sunkios principinės rungtynės dengtame manieže. Svarbus momentas tas, kad buvo labai tvanku ir karšta. Pirmajame kėlinyje varžovams suteikėme per daug laisvės atakoje, darėme per daug techninio broko ir individualių klaidų. Džiugina tai, kad tokiomis sąlygomis vaikinai atidavė daug jėgų ir parodė charakterį kovodami iki paskutinio teisėjo švilpuko. Jei iki pertraukos būtumėm žaidę su tokia energija kaip antrajame kėlinyje, manau, kad galutinis rezultatas būtų teigiamas. Tiesiog pritrūko tikslesnio atakų užbaigimo, vadinasi, tai tobulinsime treniruočių metu“, – sakė R. Vilėniškis.

U-14. Jonava – TFA-Riteriai 1:1 (4:5 po baudinių serijos)

Nepaisant to, kad ilgą laiką buvo atsiliekančių vaidmenyje, Lietuvos jaunučių čempionate U-14 ekipa sugebėjo išplėšti lygiąsias. Likus šešioms minutėms išlyginamąjį įvartį pelnė Matas Vizgaitis. Deja, to neužteko, kad baudinių serijoje būtų pasiekta pergalė. Iškovotas vienas taškas leido tik minimaliai priartėti prie trijų komandų, užimančių septintą – devintą vietas. Patys „Riteriai“ yra dešimti“, Jonava – vienuolikta.

„Sunku važiuoti į rungtynes, kada važiuojama be keitimų antras rungtynes iš eilės. Turime nemažai traumuotų žaidėjų ar atsigaunančių po traumų. Nepaisant to, visų rungtynių metu stengėmės parodyti, ko esame verti. Gaila, kad kai kurie sprendimai neleido rungtynių pergalingai užbaigti anksčiau. Antrose rungtynėse iš eilės stojome į 11 metrų baudinių seriją, kurioje nesugebėjome būti šaltakraujiški ir nelaimėjome jos. Tai labai liūdina, kai leidžiame sau neatsakingai žiūrėti į treniruočių ir varžybų procesą. Tikiuosi pasidarysime kiekvienas sau asmenines išvadas ir  užbaigsime sezoną kovingai“, – sakė treneris Matas Juodelis.

U-13. TFA-Riteriai – FA-FK Panevėžys 1:2

Dar vienos apmaudžiai pasibaigusios rungtynės, kuriose „Riteriai“ buvo verti daugiau nei gavo. Rapolas Palčiukas pačioje antrojo kėlinio pradžioje rezultatą buvo išlyginęs, tačiau vėliau panevėžiečiai užsitikrino pergalę.

„Džiugina pats žaidimas, bet ne rezultatas. Nemažai progų vėl neišnaudota bei padaryta labai grubi klaida nulėmė tai, kad varžybų pabaigoje praleidome antrąjį įvartį ir pralaimėjome 1:2. Iš esmės, sužaidėme labai geras rungtynes, pats žaidimas yra daug kokybiškesnis, buvo nemažai gerų momentų, kai išeidavome į atakas per gerai atliktas kombinacijas. Tik vis dar trūksta šaltakraujiškumo užbaigiant atakas“, – sakė treneris Paulius Obolevičius.

U-12. Turnyras. Kaunas

„TFA-2009 turėjo sunkų šeštadienį Kaune, kur buvo patirta ir pergalių, ir pralaimėjimų. Sunkų nes teko žaisti be keitimų, dėl to antroje turnyro pusėje ėmė trukti staigumo, šviežumo, greitesnio sprendimo, tikslesnio išpildymo. Ačiū organizatoriams už geras sąlygas ir varžovams už konkurencingą žaidimą“, – sakė treneris Svajūnas Savickas.

U-12 B. Turnyras. Kaunas

„Turėjome puikų šeštadienį vykusiame turnyre „Kaunas Football Fest“. Žaidėme su dviem komandomis, turėjome ir galingų pergalių, ir skaudžių pralaimėjimų bei galiausiai užimtos antra ir ketvirta vietos. Labai džiugina, kad vaikinai tikrai stengėsi parodyti geriausias savybes. Visą turnyrą vertinu labai pozityviai, turime keletą dalykų dar labai stipriai patobulinti ir galėsime toliau tęsti konkurencingas kovas“, – sakė treneris M. Juodelis.

U-10. Turnyras. Kaunas

TFA-2011 sekmadienis buvo pilnas patirčių. Po ilgo laiko komanda vyko kartu autobusu, o tai jau kėlė didelį džiaugsmą. Turnyras irgi buvo puikiai organizuotas, su daug gerai žaidžiančių komandų. Patyrėme daug – ir atkaklios kovos, ir įvarčių džiaugsmo, ir nusivylimų po praleistų įvarčių. Šį kartą labai norėčiau išskirti komandos vartininko Beno Strolio žaidimą. Nors Benas metais jaunesnis, tačiau yra pavyzdys komandos draugams. Puikiai susitvarkė ir nugalėjo visas baimes bei drąsiai saugojo vartus nuo varžovų smūgių, patikimai pradėdavo žaidimą nuo savo vartų. Jo indėlis šį turnyrą buvo išskirtinis!“, – sakė S. Savickas.

U-8, U-9. Turnyras. Kaunas

„Turnyrą vertinu teigiamai, nes vaikai žaidė be rezultatų. Tokio formato turnyras leidžia vaikams be jokios įtampos priimti sprendimus, o kiekviena klaida tampa smagi pamoka, nes vaikas supranta, jog praleistas įvartis nėra pasaulio pabaiga. Dauguma turnyre dalyvavusių vaikų buvo pirmą kartą turnyre. Tokios emocijos skatina vaiką dar labiau stengtis treniruotėse. Smagiausia, kad ir 2014 metų gimimo vaikai žaisdami su metais ar dviem metais vyresniais jautėsi drąsiai ir siekė savų tikslų. Turnyras pavyko, o vaikai gavo reikiamų emocijų. Treniruotės yra viena, o varžybos jau kur kas smagesnė šventė. Bet vaikinai supranta, jog norint pasiekti gerą rezultatą varžybose, daugiausiai darbo reikia įdėti treniruotėje“, – sakė treneris Domantas Mazgys.