TFA savaitgalis: įtempta kova dėl titulo, pergalė, pralaimėjimas ir jaunųjų pamokos

Praėjusį savaitgalį Talentų futbolo akademijos auklėtiniai tęsė pasirodymus Lietuvos čempionatuose. Tarp jų ir U-16 komanda, vis dar kovojanti dėl Elitinės lygos nugalėtojo titulo. Puikią pergalę iškovojo U-13 jaunuoliai, o U-7 ekipa „Ateitis CUP“ turnyre tarp aštuonių komandų liko ketvirta.

U-16. „TFA Riteriai“ – Klaipėdos FM 0:0 (po baudinių serijos 5:3)

Pirmąją vietą Elitinėje U-16 grupėje užimantys Raimondo Vilėniškio auklėtiniai per pagrindinį laiką nepralaužė varžovų gynybos, tačiau atsigriebė bent jau baudinių serijoje, kuri į turnyro sąskaitą dovanojo du taškus. Būtent tokią persvarą lentelėje jaunieji „Riteriai“ turi prieš „Žalgirį“.

„Viename iš finalų, deja, nepavyko iškovoti pergalės, nors progų įvarčiui pasiekti susikūrėme nemažai. Kaip sakoma, dvejoms rungtynėms į priekį. Deja, lietingu oru greitoje aikštėje savaisiais šansais nepasinaudojome. Džiugu, jog vaikinai kovojo, stengėsi, kiek turėjo jėgų, iki finalinio teisėjo švilpuko. Treniruotėse reiks labiau akcentuoti puolėjų darbą užbaigimo fazėje. Ką gi, atsakingai ruošiamės kitam finalui“, – sakė treneris Raimondas Vilėniškis.

U-14. „Panevėžys“ – „TFA Riteriai“ 5:0

Devintą vietą penkiolikos komandų turnyre užimantys „TFA Riteriai“ Panevėžyje neturėjo jokių šansų. Nors turnyro lentelėje iki šių rungtynių komandas skyrė vos penki taškai, tačiau lygių skirtumas konkrečioje dvikovoje buvo neįtikėtinai didelis.

„Prastos rungtynės. Trūko daug ko, pradedant drausme, atsakomybe, komunikacija, techniniu broku ir baigiant – neišnaudotų susikurtų įvartinių situacijų“, – nedaugžodžiavo R. Vilėniškis.

U-13. Marijampolės FC – „TFA Riteriai“ 1:2

Šeštą poziciją užimanti Svajūno Savicko treniruojama komanda iškovojo gražią pergalę prieš ketvirtoje pozicijoje esančius Marijampolės bendraamžius. Jaunųjų Riterių iš vėžių neišmušė net greitai praleistas įvartis.

„Rungtynės prasidėjo ne pagal planą, nes norėjome patys įmušti greitą įvartį, bet atsitiko atvirkščiai. Po varžovų kontratakos jau antrą minutę teko traukti kamuolį iš tinklo. Smagu, kad komanda turi charakterį ir tokia netikėta pradžia neišmušė iš žaidimo ritmo. Toliau laikėmės plano, tikėjome, kad pelnysime įvarčius ir laimėsime rungtynes.

12 minutę po puikaus Dominyko Jadeškos perdavimo iš aikštės gilumos, Vytenis Rimkus pademonstravo individualų meistriškumą, puikiai susistabdė kamuolį krūtine, apžaidė varžovą, taip susikurdamas momentą smūgiuoti į vartus. Smūgis iš distansijos buvo ir stiprus, ir tikslus.

Įkvėpti šio fantastiško įvarčio, tęsėme varžovų vartų šturmą. Po aštuonių minučių po standartinės situacijos baudos aikštelėje energingai kovoję komandos draugai sukūrė smūgio momentą kapitonui Viliui Dovidėnui, kuris šiuo šansu pasinaudojo ir išvedė komandą į priekį. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi 2:1 mūsų naudai.

Antrajame kėlinyje nors ir buvo susikurta neblogų situacijų ivarčiui pasiekti, tačiau nei mums, nei varžovams to padaryti nepavyko, tad finalinis teisėjos švilpukas reiškė pergalę jaunųjų talentų naudai.

Dėkojame Tomui Klasauskui už tiesioginę rungtynių transliaciją, ištikimiausiems sirgaliams, kurie nepabūgę lietingo oro, atvyko į Marijampolę palaikyti komandos, ir tiems, kas palaikėte prie ekranų!

Ačiū žaidėjams už puikias rungtynes! Kitame ture ateinantį sekmadienį susitiksime su Vilniaus BFA komanda. Tikimės gausaus sirgalių būrio, Jūs esate mūsų 12 žaidėjas aikštėje!“, – gerų emocijų po pergalės nestokojo treneris S. Savickas.

U-9. „TFA Riteriai“ – BFA. Rezultatas nefiksuojamas

„Sunkios rungtynės. Daug emocijų, daug kovos. Sunku praleisti daug įvarčių per trumpą laiką, bet džiugu, kad vaikai sėkmingai susitvarkė su emocijomis ir paskutiniame kėlinyje pelnė gražius įvarčius“, – sakė treneris Piotras Černyševas.

U-7. „Ateitis CUP“ turnyras

„Galutinėje rikiuotėje tarp aštuonių komandų užimta ketvirta vieta. Daug gerų momentų sukūrė vaikai, daug įvarčių įmušė ir atsidavimas buvo kuo puikiausias. Džiaugiuosi geru darbu gynyboje bei kontratakomis“, – reziumavo mažųjų trenerė Monika Javelska.