TFA savaitgalis: Elitinėje lygoje medaliai jau pasiekiami ranka, atkaklios kovos jaunesniųjų turnyruose

U-15. TFA-Riteriai – Kauno Žalgiris 3:1

Be į rinktinę išvykusių komandos lyderių žaidusi Elitinė „TFA-Riteriai“ komanda išvykoje 3:1 nugalėjo „Kauno Žalgirį“ bei turnyro lentelėje dar labiau įsitvirtino trečioje vietoje. Iki čempionato pabaigos likus devynerioms rungtynėms, jaunieji „Riteriai“ pagal prarastus taškus jau aštuoniais lenkia ketvirtoje vietoje esančią „Garliavą“ ir tik trimis (taip pat pagal prarastus taškus) atsilieka nuo antrą vietą užimančių Klaipėdos FM bendraamžių.

„Iškovota nelengva pergalė, nepaisant netekčių bei sugrįžimų po ligų ar traumų. Vaikinai kovojo pagirtinai, atidavė daug jėgų. Sukūrėme tikrai daug įvartinių situacijų, iš kurių tris pavertėme trimis gražiai įvarčiais. Deja, pasitaikė techninių klaidų savo aikštės pusėje, kurios buvo tarsi dovanos varžovams. Šioje vietoje dar reikia pasitempti“, – sakė treneris Raimondas Vilėniškis.

U-13. A. Narbekovo FA – TFA-Riteriai 1:0.

Apmaudi nesėkmė U-13 čempionate – jaunieji „Riteriai“ po atkaklios ir lygios kovos pralaimėjo bendraamžiams iš A. Narbekovo akademijos.

„Vis dar futbolo dievas labai nenori, kad mes pelnytume įvartį. Susikuriame patys daug ir labai gerų progų, bet vis trūksta šaltakraujiškumo prie realizacijos. Pačios rungtynės buvo labai atkaklios. Pirmajame kėlinyje gal kiek trūko ugnelės ir užtikrintumo, nes darėme nemažai sau nebūdingų klaidų. Vaizdas pasikeitė po pertraukos, vaikinai padarė išvadas ir pradėjome žaisti kur kas geriau, gynyboje atrodėme žymiai užtikrinčiau, atakose irgi buvome aštresni. Taip pat negaliu nepagirti mūsų vartininko Artiomo Šankino, kuris šios dienos rungtynėse atrėmė 11 metrų baudinį“, – sakė treneris Paulius Obolevičius.

U-14. FA-FK „Panevėžys“ – TFA-Riteriai 6:0.

Šioje dvikovoje aikštės šeimininkai reikalus išsprendė per pirmąsias penkias minutes. Po pirmojo praleisto įvarčio tapo aišku, kad „Riteriai“ panevėžiečiams pasipriešinti nesugebės.

„Be abejo, išvyka skausminga. Komanda turi labai rimtai pasitempti treniruočių procese, nes vieni aikštėje dirba, o kiti savuoju šansu pasinaudoti nesugeba. Labai daug klaidų besiginant, neužtikrintumas, koncentracijos stoka, lengvai praleidžiami įvarčiai. Kalbant apie pozityvą, tai galiu pasidžiaugti tik tuo, kad atsiranda daugiau kokybės individualiuose pasirodymuose, sugebame susikurti progų, tik gaila, kad labai stipriai stringame jų realizavime. Turime toliau stengtis, uoliau dirbti ir susikaupimo ugdymo procese ir turėsime šviesesnį rytojų“, – reziumavo treneris Matas Juodelis.

U-8. Vilnius. Turnyras

„Turnyrą vertinu teigiamai, varžybos ir jų praktika yra be galo reikalinga tokio amžiaus vaikams. Pasigedau vaikų pasitikėjimo ir drąsos priimant sprendimus. Aišku, treniruotėse jie pripratę būti ir žaisti su jaunesniais vaikinais, kur jiems viskas lengviau išeina.

Turnyre sutikus savo amžiaus vaikus, ne taip paprastai viskas gaunasi. Jaučiasi vaikų drovumas ir minkštumas. Nors futbole labai daug ką nulemia kovingumas. Kalbant apie techninius dalykus, tai juos šlifuosime treniruotėse. Labai tikiuosi, kad su kiekvienomis rungtynėmis vis drąsiau jausis berniukai! Šįkart likome ketvirti tarp šešių A lygio komandų. Tikslas kitame turnyre pasirodyti sėkmingiau“, – sakė treneris Domantas Mazgys.

U-12. Kaunas. Turnyras

Trenerio Svajūno Savicko treniruojami U-12 auklėtiniai turėjo puikų šeštadienį Kaune, kur vyko „Kauno Žalgirio“ akademijos organizuotas turnyras. Šioje amžiaus grupėje dalyvavo 9 komandos iš įvairių Lietuvos miestų, Vilniaus, Kauno, Palangos bei Panevėžio. Jos buvo suskirstytos į dvi grupes A ir B.

TFA pirmajai komandai, nors ir nepavyko iškovoti čempionų taurės A grupėje, bet pavyko parodyti labai gražų žaidimą.

„Berniukai visą dėmesį ir energiją skyrė žaidimo kokybei, kuri su kiekvienomis rungtynėmis vis augo. Užimta antroji vieta, bet ne tai maloniausia. Smagiausia ir nuostabiausia, kai kitų komandų treneriai įvertina ir giria vaikus už gražų žaidimą, o juk jo kokybė mums ir yra pirmoje vietoje. Ne rezultatai“, – komentavo treneris S. Savickas.

TFA antroji komanda B grupėje iškovojo pirmąją vietą ir kėlė į viršų nugalėtojų taurę.

„Berniukai buvo gerai nusiteikę, su gera energija žaidė visas rungtynes. Žaidimas buvo gražus ir atakuojantis, o tai lėmė, kad pavyko pelnyti gausybę įvarčių. Berniukai nuo praeito turnyro įsiklausė į trenerio patarimus ir treniruotėse dirbo su didesne koncentracija ir energija, gerindami kamuolio priėmimo bei perdavimo techniką bei tikslumą. Jie nusipelnė šio džiaugsmo ir šios akimirkos! Apibendrinant, atkaklumas ir nuoseklumas darbuose anksčiau ar vėliau atveda į sėkmę. Ačiū komandos tėveliams už galimybę tai patirti“, – reziumavo S. Savickas.

U-11. Marijampolė. Turnyras

„Ankstų sekmadienio rytą iš Vilniaus išvykome į Marijampolę, kur su dviem komandomis dalyvavome „Sūduvos“ organizuotame turnyre. Jame taip pat dalyvavo komandos iš Vilniaus, Kauno, Kybartų. Abi komandos turnyre iškovojo tiek pergalių, tiek patyrė ir pralaimėjimų.

Turnyre rezultatai nebuvo fiksuojami, nes ankstyvame amžiuje tai nėra svarbu. Vaikinai gavo puikios žaidybinės praktikos, kuri padeda susivokti kokios žaidybinės formos esame. Panašu, kad po ilgo laikotarpio nuotolinėse treniruotėse, turėsime įdėti daug darbo, kad sugrįžtume į mūsų komandą atspindintį žaidimo modelį. Strigome įžaidinėdami kamuolį, atakose trūko kokybės ir kūrybingumo. Turime aiškią kryptį treniruočių procesui ir stengsimės įgauti optimalią fizinę formą, kuri taip pat mūsų netenkina“, – apie turnyrą bei ateities planus pasakojo treneris Marius Linkevičius.

U-12. Ataka – TFA-Riteriai. Draugiškos rungtynės

Dar vienos kontrolinės rungtynės, kuriose rezultatas nebuvo fiksuojamas. Jaunieji „Riteriai“ šiose rungtynėse žaidė dviem sudėtimis. Abiejų komandų žaidėjų tikslas – parodyti patobulintus įgūdžius aikštėje.

„Džiaugiuosi, kad visi noriai ir aktyviai stengėsi parodyti savo gerąsias savybes, tačiau iki tobulumo dar labai daug. Turiu pasakyti, kad įdėtas darbas atsiperka ir vaikinai tai įrodo aikštėje. Didžiuojuosi jais“, – sakė treneris M. Juodelis.