TFA savaitė: su 12-os baudinių serija

Neįtikėtinai lygioje Elitinėje U-18 lygoje „TFA Riteriai“ apmaudžiai po baudinių serijos pralaimėjo vienam lygos autsaiderių Tauragės „Taurui“ ir nepasinaudojo galimybe pasivyti pirmojo trejeto komandų. Įdomu tai, kad baudinių serijoje abi komandos smūgiavo net po 12 kartų. Kitos komandos šiame ture taip pat nežibėjo.

U-18. „Tauras“ – „TFA Riteriai“ 1:1 (po baudinių serijos 11:10)

Nepaisant užimamos šeštos vietos, TFA aštuoniolikmečiai yra vos per kelis taškus nuo pirmaujančių komandų. Bėda ta, kad šį sezoną per daug taškų yra barstoma prieš komandas, kurios į nieką nepretenduoja.

Akistatoje su priešpaskutinę vietą užimančiu „Tauru“, „Riteriai“ pirmavo po Armino Astafejevo įvarčio. Deja, antrojo kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai rezultatą išlygino, o itin ilgoje baudinių serijoje triumfavo ir joje.

„Labai apmaudžios rungtynės, kur praradome labai svarbius taškus. Žaidėme daug geriau už savo priešininkus. Aišku, neišnaudojame labai daug savo progų, o priešininkai turėjo vieną gerą progą, ją išnaudojo ir įmušė įvartį.

Matėsi gal ir priešininko neįvertinimas, nes galvojome, kad juos lengvai apsilošime. Aišku, kažkiek rungtynių rezultatą paveikė ir dvi ankstyvios mūsų traumos, nes 20 minutę turėjome daryti du priverstinius keitimus, o tie žaidėjai buvo tikrai svarbi mūsų komandos dalis“, – komentavo Raimondą Vilėniškį pavadavęs treneris Artūras Sikorskij.

U-16. „Banga“ – „TFA Riteriai“ 5:0 

Ilga kelionė į Gargždus „Riteriams“ buvo košmariška. Jų neišgelbėjo net tai, kad varžovai jau antrą minutę nerealizavo 11 metrų baudinio, o įpusėjus pirmajam kėliniui neteko raudoną kortelę užsidirbusio Emilio Laurinaičio. TFA nelaimei, 43 minutę Konstantinas Činčikas prieš save išvydo antrą geltoną kortelę ir jėgos aikštėje išsilygino.

Tuo metu rezultatas dar buvo 0:2, tačiau dar iki pertraukos vilniečiai praleido trečiąjį įvartį, o po pertraukos – dar du.

„Labai sunkios rungtynės nuo pirmų minučių. Reikia pripažinti, kad buvo keistų teisėjų švilpukų. Ir nors su teisėjais nekalbėjau jau 10 metų, bet po šių rungtynių tikrai norėjau pasiklausti kai kurių epizodų traktavimo, nes jų paprasčiausiai nesupratau.

Labai gaila, kad pralaimėjome tokiu rezultatu, Aišku, prie to prisidėjo ir mūsų komandos traumos ir ligos, nes šiose šiose rungtynėse žaidėme be trijų savo pagrindinių gynėjų. Be to, kai kurie žaidėjai žaidė su mini traumomis. Bet kokiu atveju, noriu padėkoti vaikinams, kurie ėjo į aikštę ir kovojo“, – sakė A. Sikorskij.

U-15. „Atmosfera“ – „TFA Riteriai“ 2:2 (po baudinių 3:4)

Per plauką nuo pergalės buvę penkiolikmečiai praleido įvartį antrą pridėto laiko minutę ir viskas persikėlė į baudinių seriją. Paguoda ta, kad bent čia geresni buvo Riteriai.

Jau 8 minutę Erikas Tučinskij išvedė TFA į priekį, tačiau po poros minučių buvo atstatyta lygybė. Prieš pirmojo kėlinio pabaigą Tajus Jonyla darsyk išvedė saviškius į priekį ir, kaip jau minėjome, per pridėtą antrojo kėlinio laiką aikštės šeimininkai rezultatą išlygino.

„Dar viena sunki diena komandai.. ankstyva sunki kelionė, sunkios rungtynės, sunki ir skaudi jų pabaiga. Nors ir žaidėme prastai, bet kažkokiu būdu rungtynėse pirmavome ir laikėmės.

Deja 80+2 minutę atsitiko tai, kas jau kartojasi šiame sezone ne pirmą kartą. Nesugebame iki galo sužaisti ramiai ir užtikrintai, todėl paleidžiame tris taškus iš savo kišenės.

Gerai bent, kad 11 metrų baudinių loterijoje mums kol kas šypsosi sėkmė dėl fantastiško komandos vartų sargo Benedikto Račiaus žaidimo ir reakcijos instinktų. Žinoma, ir komandos draugų meistriškumo ir šaltakraujiškumo realizuojant smūgius.

Du be galo svarbūs taškai į taupyklę. Turime pasidaryti namų darbus, išanalizuoti rungtynes ir kaip galima geriau pasiruošti kitoms rungtynėms, kurias žaisime namuose prieš „Žalgirį“. Pirmose rungtynėse po atkaklios kovos pralaimėjome 0:1. Todėl dabar žaisdami savo aikštėje prie savų sirgalių sieksime iškovoti pergalę!“, – pasakojo treneris Svajūnas Savickas.

U-14. „TFA Riteriai“ – „Panevėžys“ 1:1 (po baudinių 4:1)

Pirmą pergalę po devynių pralaimėjimų iškovojo keturiolikmečių komanda. Mariaus Linkevičiaus auklėtiniai, nepaisant itin nesėkmingos pradžios ir praleisto įvarčio pirmąją minutę, per teisėjo pridėtą laiką Joris Jančiauskas sugebėjo išlyginti rezultatą. Baudinių serijoje klausimų dėl nugalėtojo nekilo gana greitai.

„Rungtynėse pirmąją minutę praleidome įvartį po standartinės situacijos. Vėliau kūrėme progą po progos, kontroliavome kamuolį ir buvome pavojingi. Trūko kokybės atakų užbaigime. Įvartį pavyko pelnyti paskutinę rungtynių minutę ir laimėti po baudinių“, – sakė M. Linkevičius.

U-13. „TFA Riteriai“ – „Panevėžys“ 1:6

Aštuntą poziciją užimantys trylikamečiai bendraamžiams iš Panevėžio pasipriešinti nesugebėjo. Į čempiono titulą pretenduojantys panevėžiečiai, nesužaidus nė pusvalandžio, jau pirmavo 3:0. Paguodos įvartį paskutinę minutę, realizavęs 11 metrų baudinį, pelnė Kristijonas Diržininkas.

„Pradėjome rungtynes aktyviai, kontraliavome žaidimą pirmas 10 minučių, kol neprasileidome įvarčio. Po praleisto įvarčio leidome varžovams užsilipti ant mūsų ir spausti visas rungtynes. Pačioje pabaigoje, kai varžovas atsipalaidavo, skirtumą sušvelninome.

U-13. „TFA Riteriai B“ – „Panevėžys B“ 1:4

Kaip A komanda, taip ir B trylikamečių komanda šįsyk pasipriešinti panevėžiečiams nesugebėjo. Skirtumas tarp tų dvejų rungtynių toks, kad čia savo įvartį TFA įmušė tuomet, kai rezultatas buvo 0:2. Vienintelio įvarčio autorius Edvino Volodkovič komandoje – Rocco Jokubas Lyon.

„Labai grubios ir nereikalingos mūsų žaidėjų klaidos prie savų vartų varžovams leido pasiekti labai palankų rezultatą rungtynių pradžioje. Vėliau vaikinai bandė taisyti situaciją, bet pritrūko realizacijos, techninių sugebėjimų ir perdavimo tikslumo“, – sakė E. Volodkovič.