TFA savaitė: pirmosios sezono dalies akordas

Jaunimo lygose pertrauka – savaitgalį sužaidus rungtynes, oficialios varžybos nutraukiamos iki kitų metų kovo mėnesio. Tas paskutinis akordas Elitinėse lygose dalyvaujančioms TFA komandoms buvo skirtingas – U-18 iškovojo įtikinamą pergalę, U-16 ir U-15 patyrė nesėkmes.

U-18. Marijampolės FC – „TFA Riteriai“ 2:5

Net ir ne pats geriausias pusmetis Raimondo Vilėniškio komandai užsibaigė sėkmingai. Užtikrintai nugalėjus Marijampolės bendaamžius, „TFA Riteriai“ pasivijo „Šiaulius“, „Kauno Žalgirį“ ir „Žalgirį“, kurie turi surinkę 30 taškų – tiek pat, kiek ir praėjusio sezono lygos nugalėtojai.

Akistatoje su Marijampolės FC „Riteriai“ reikalus išsprendė per vieną kėlinį. Iki pertraukos du įvarčius pelnė Jonas Usavičius, po kartą pasižymėjo Davidas Smyslovas ir Kipras Ališauskas. Iškart po pertraukos žodį tarė Ernestas Januš Zdanovič ir buvo aišku, kad vilniečiai šių rungtynių nebepaleis.

„Pergalė iškovota dideliu skirtumu džiugina, bet, tuo pačiu, yra dviprasmiška. Pirmasis kėlinys užtikrintas, kamuolio kontrolė, aukštas presingas, vertikalūs tikslūs perdavimai, savalaikiai atsidengimai į laisvas erdves, susikurtos progos ir puiki realizacija. Galiu pasakyti, kad tai buvo vienas geriausių šio sezono kėlinių.

Deja, antrasis kėlinys, atlikus kelis keitimus, buvo visiškai nepanašus į pirmąjį. Yra ką analizuoti ir apmąstyti, kodėl taip įvyko ir kodėl varžovai po pertraukos pakeitė rungtynių eigą, pelnė du įvarčius ir dar susikūrė progų.

Nepaisant to, kad prasidėjo pertrauka, jau dabar privalome ruoštis paskutinėms šešioms pirmojo etapo dvikovoms, kurios parodys, ko esame verti ir ar būsime pasiruošę kovoti dėl  aukščiausių vietų“, – komentavo R. Vilėniškis.

U-16. „TFA Riteriai“ – Klaipėdos FM 1:2

Itin apmaudžią nesėkmę lentelės kaimynams šešioliktojo turo rungtynėse patyrė U-16 komanda. Devintą poziciją užimantys „Riteriai“ 75 minutę po Martyno Jaučio įvarčio išsiveržė į priekį, tačiau per likusį laiką praleido du įvarčius ir šventes pasitinka ne pačiomis geriausiomis nuotaikomis.

„Rungtynėse žaidė dvi vienodo lygio komandos. Tiek Klaipėdos, tiek mūsų futbolininkai tokiomis oro sąlygomis žaidė tikrai neblogą futbolą. Dar iki pertraukos abi komandos susikūrę ne po vieną progą pasižymėti. Ir, deja, kai mums pavyko pasižymėti, per 10 minučių pralaimėjome rungtynes.

Prasileidome įvarčius tokius, kur trūko, manau, koncentracijos, nes po standartinių padėčių buvo tiesiog papildomas mušimas į tuščius vartus. Kas patiko šiose rungtynėse, tai kad komanda tikrai stengėsi išpildyti žaidybinį planą. Mūsų žaidimas buvo, manau, kokybiškesnis, kamuolio kontrolė priklausė, deja, bet.. mūsų koncentracijos stoka mums neleido iškovoti trijų taškų“, – sakė treneris Artūr Sikorskij.

U-15. „TFA Riteriai“ – Klaipėdos FM 0:2

Septintą vietą pirmoje sezono pusėje užėmę penkiolikmečiai paskutines 2023-ųjų oficialias rungtynes užbaigė pralaimėjimu. Visos nelaimės prasidėjo pirmojo kėlinio pabaigoje, kai Danielis Likša užsidirbo raudoną kortelę. Žaisdami mažumoje „Riteriai“ atsilaikyti nesugebėjo.

„Kaip ir buvo tikėtasi, laukė labai sunkios rungtynės, kuriose tikrai netrūko kieto ir intensyvaus žaidimo, atkaklios kovos bei pavojingų momentų abiejose aikštės pusėse.

Rungtynes geriau pradėjo varžovai, užgulę mūsų vartus ir kurę pavojingus momentus. Pirmosios 15 minučių buvo labai sunkios, atrodė, kad tuoj praleisime įvartį ir rungtynių planas nuplauks. Bet sugebėjome atlaikyti šį spaudimą ir kėliniui kopiant į antrą pusę žaidimas apsilygino. Susikūrėme kelias neblogas progas, bet realizuoti jų nepavyko. Esminis įvykis šiame kėlinyje įvyko 40 minutę, kada Danieliui Likšai buvo parodyta tiesioginė raudona kortelė už paskutinės vilties pražangą. Tačiau varžovams laiko jau nebebuvo, kad pasinaudotų šiuo pranašumu. 0:0 ir keliaujame į pertrauką.

Antrame kėlinyje žaidžiant mažumoje dar labiau išryškėjo varžovų iš Klaipėdos pranašumas ir 47 rungtynių minutę po greitos kontratakos krito pirmasis rungtynių įvartis. Pirmoje sezono pusėje turime didelių iššūkių stabdydami varžovų išpuolius greitose tranzicijose. Gerai, kad dabar turėsime pertrauką čempionate, per kurią ir sieksime gerinti gynybinius veiksmus bei siekti optimalaus koamandos žaidimo.

Antrasis rungtynių įvartis krito 66 minutę taip pat po nedovanotinų gynėjų klaidų baudos aikštelės prieigose. Taigi paskutinį oficialų 2023 metų mačą užbaigėme pralaimėjimu prieš Klaipėdos FM bendraamžius ir tarp 12 komandų rikiuojamės 7-toje turnyrinės lentelės vietoje.

Apibendrinant, potencialo ši koamda ir šie žaidėjai turi kur kas daugiau nei parodė pirmoje sezono pusėje. Taigi, laukia daug darbo ir pasiruošimo antrajai sezono daliai, kur sugrįžę sieksime gero ir gražaus futbolo bei pergalių, kurios leistų pakilti bent laipteliu aukščiau ir prasidedant trečiam ratui žaisti tarp pirmo šešeto komandų.

Pabaigai padėka su komanda taip pat dirbantiems ir labai didelį indėlį dedantiems treneriams: vartininkų treneriui Mindaugui Malinauskui, atletinio rengimo treneriui Žilvinui Barakauskui, FA „Riteriai“ administracijai už organizacinius darbus ir FA „Riteriai“ tėveliams už puikų komandos palaikymą kiekvienose rungtynėse.

U-14. BFA – „TFA Riteriai“ 1:1 (2:4 po baudinių serijos)

Akivaizdu, kad šios rungtynės tapo viso savaitgalio visų amžiaus grupių didžiausia staigmena. Vos 2 taškus per 11 rungtynių iškovoję Mariaus Linkevičiaus auklėtiniai atsilaikė prieš vienvaldžius lyderius, o baudinių serijoje netgi iškovojo pergalę ir padvigubino iškovotus taškus.

Po pirmojo nulinėmis lygiosiomis pasibaigusio kėlinio, Kajus Rusteika išvedė „Riterius“ į priekį. BFA rezultatą išlygino likus žaisti vos keturias minutes iki susitikimo pabaigos.

BFA – „TFA Riteriai“ 4:0

Deja, bet trylikamečiams pakartoti metais vyresnių akademijos draugų sėkmės nepavyko. Aštuntą vietą keturiolikos komandų turnyre užimantys „Riteriai“ nepasipriešino lyderiams – BFA futbolininkams.

„Rungtynes pralaimėjome 0:4, tačiau rezultatas neatspindi žaidimo. Rungtynės bendrai buvo 50/50 , tačiau išskirti, kaip ir dažniausiai, tenka fiziškumą. Varžovas buvo aukštesnis ir stipresnis, visi pavojingi momentai po standartų, aukštų skersų į baudos aikštelę. Momentų turėjome ne vieną, tačiau fortūna nesišypsojo tą vakarą. Bendrai rezultatas neblogas. Kaip ir tėveliams minėjau, po metų dvejų revanšas bus ir pergalė bus mūsų rankose“, – sakė treneris Ernestas Zakarevičius.