TFA savaitė: Elitinėje lygoje – pergalė ir dvi baudinių serijos

Praėjusį savaitgalį sužaisti eilinio turo susitikimai, po kurių dvi Elitinės komandos (U-18 ir U-16) pagerino pozicijas turnyro lentelėje. Pirmieji iškovojo užtikrintą pergalę prieš VFA, antrieji – bendraamžius iš Marijampolės nugalėjo po baudinių serijos.

U-18. „TFA Riteriai“ – VFA 5:1

Sužaidus vos tris minutes baudinį uždirbę ir jį realizavę aštuoniolikmečiai pamatų pergalei nesudėjo. Varžovai kėlinio viduryje rezultatą išlygino, tad pagrindinė kova persikėlė į antrąjį kėlinį. Vis tik, įpusėjus antrajai pusei, lygių skirtumas tarp komandų klausimų nebekėlė. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Ernestas Januš Zdanovič, po vieną – Nojus Petkus ir Arminas Astafejevas.

„Iš rezultato atrodo, kad buvo lengvai iškovota pergalė, tačiau, deja, taip tikrai nebuvo. Anksti pelnytas įvartis kaip tik komandą išbalansavo, o vaikinai, matyt, per anksti patikėjo pergale. Varžovas už tai nubaudė po paprasto ilgo kamuolio išmušimo į priekį.

Antrajame kėlinyje vaikinai suprato, kad žaidžiant atakoje tik atgal, nesmūgiuojant, neskersuojant, nepresinguojant, neįdedant maksimaliai pastangų dvikovose, rungtynių nelaimėsime.

Smagu, kad atsirado lyderis, kuriuo šįsyk buvo tris įvarčius pelnęs Ernestas. Analizuojame savo žaidimą ir ruošiamės būsimai dvikovai su „Hegelmann“. Be abejo, sieksime tik pergalės“, – komentavimo treneris Raimondas Vilėniškis.

U-16. „TFA Riteriai“ – „Dainava“ 0:0 (4:5)

Neišnaudotas šansas prieš potencialiai silpnesnę komandą. Pirmojo kėlinio pabaigoje Lukas Steckas nerealizavo 11 metrų baudinio ir, galiausiai, rungtynės baigėsi 0:0. Baudinių serijoje stipresnė buvo „Dainava“.

„Labai apmaudžios rungtynės. Visą žaidimą kontroliavome mes, o priešininkai žaidė žemu gynybiniu bloku, vien tiktai gynėsi. Bet jų gynyba buvo gera, nes mes niekaip negalėjome įmušti įvarčio. Pirmojo kėlinio pabaigoje buvo paskirtas 11 metrų baudinys į Dainavos vartus, kurio irgi nepavyko realizuoti. Labai apmaudžios rungtynės, praradome labai svarbius taškus.“, – pasakojo Artūr Sikorskij.

U-15. „TFA Riteriai“ – Marijampolės FC 1:1 (3:1)

Svarbius du taškus prieš pretendentus į medalius iškovojo penkiolikmečių komanda. Svajūno Savicko auklėtiniai po Dominyko Jadeškos įvarčio pirmavo, tačiau besibaigiant antrajam kėliniui, svečiai rezultatą išlygino.

„Labai sudėtingos rungtynės, kurias pavyko išgyventi ir beveik pasiekti užsibrėžtą tikslą – 3 taškus. Sakau beveik, nes 80 + 2 varžovams pavyko fantastišku baudos smūgiu rezultatą išlyginti.

Teko keliauti į 11 metrų baudinių loteriją. Šį kartą fantastiško Benedikto Račiaus pasirodymo dėka ir komandos kapitono Eriko Tučinskio, Danilos Zenono Žaldario bei Dovydo Stalnionio tikslių smūgių pavyko laimėti seriją ir įsirašyti 2 taškus į taupyklę. Benediktas atspėjo ir atrėmė net 2 varžovų smūgiuotus kamuolius.

Vaikinai, kurie dalyvavo rungtynėse ir tėveliai, kurie atvyko palaikyti komandos yra dideli šaunuoliai ir verti pačių gražiausių žodžių. Ačiū!“, – sakė S. Savickas.

U-13. „Be1 NFA“ – „TFA Riteriai“ 5:3

Įvarčių lenktynėse su vienais lygos lyderių TFA trylikamečiai buvo per lėti. Nepaisant Arno Dubicko hetriko, taškų į savo sąskaitą įsirašyti nepavyko ir komanda keturiolikos ekipų turnyre yra septinta.

„Rungtynės buvo sunkios, tiek fiziškai, tiek tiek morališkai. Varžovas turėjo daug keitimų, daug žaidėjų rotacijoje, o mūsų pusės startinių žaidėjų apskritai nebuvo ir pačiose rungtynėse žaidėme tik su 11 žaidėjų (be keitimų).

Apie 45 min., žaidėme daugumoje 11 prieš 10, varžovų vartininkas gavo raudoną kortelę, tačiau tai mums nepadėjo. Varžovai toliau mus spaudė, neleido kontroliuoti kamuolio, nesugebėjome dėl kokybės su kamuolio kontrole išeiti iš spaudimo“, – komentavo treneris Ernestas Zakarevičius.

U-13. „Granitas B“ – „TFA Riteriai B“ 2:3

Svarbią pergalę prieš tiesioginį konkurentą dėl trečiosios vietos iškovojo trylikamečių B komanda. Šįsyk tris taškus lėmė du Emilio Kairio tikslūs smūgiai ir vienas varžovų įsimuštas įvartis į savuosius vartus.

„Neatsižvelgiant į labai pasikeitusią sudėtį po paskutinių rungtynių, vaikinai parodė labai didelį norą laimėti, puikų žaidimą. Buvo labai daug sukurtų progų, vaikinai dominavo šiose rungtynėse ir, galų gale, 3 pelnyti įvarčiai ir 3 iškovoti taškai“, – konstatavo Edvin Volodkovič.