„TFA-Riteriai“ testavosi aukščio, greičio ir ištvermės pratimuose

Keturių vyriausių „TFA-Riterių“ grupių žaidėjai dalyvavo fizinių ypatybių testavimuose, kurių esmė – vertikalaus šuolio, greičio ir ištvermės rodmenys. Tokie testai akademijoje atliekami bent dukart per metus.

„Testavime iš viso dalyvavo 86 akademijos auklėtiniai, kurie jau žaidžia vienuolika prieš vienuolika formatu. Išlaikome testų periodiškumą tam, kad matytumėm, kaip kinta žaidėjų fiziniai rodikliai. Be to, kaupiame duomenis konkretaus žaidėjo profiliui bei koreguojame treniruočių gaires“, – sakė „TFA-Riteriai“ akademijos techninis direktorius Vaidas Sabaliauskas.

Atlikti testai parodo kojų jėgos, tarpraumeninės koordinacjos, greičio ir bendrosios ištvermės rezultatus. Atlikus testavimus, vyksta surinktų duomenų analizė ir lyginimas su konkrečių amžiaus grupių turimais rezultatais.

„Galime paminėti, kad tarp U-15 ir U-16 auklėtinių jau dabar turime išsiskiriančių savo fizinėmis ypatybėmis, o tai futbole yra viena iš keturių pamatinių dedamųjų, norint pasiekti profesionalų lygį. Kalbant apie jaunesnių (U-13 ir U-14) grupių žaidėjus, galime tik daryti prielaidas ir lyginti su jų bendraamžiais. Jiems brendimas dar tik prasidės, tuomet išryškės fizinės ypatybės“, – reziumavo V. Sabaliauskas.

Primename, kad Raimondo Vilėniškio treniruojama „TFA-Riterių“ ekipa Elitinėje lygoje užima antrąją vietą. Tiesa, ji tik tašku atsilieka nuo „Žalgirio“, kuris yra sužaidęs dvejomis rungtynėmis daugiau.