Susipažinkite su TFA treneriais: Piotr Černyšev

Ilgą laiką mėgėjų komandose trenerio asistentu buvęs Piotr Černyšev prisijungė prie Talentų futbolo akademijos bei futbolo paslapčių pradėjo mokyti 2012 metų gimimo jaunuosius futbolininkus.

„Iš tikrųjų, noras būti treneriu buvo visada. Kadangi tuo metu dar nebuvo organizuojami futbolo trenerių mokymai, rinkausi trenerio padėjėjo darbą mėgėjiškose komandose. Viskas pasikeitė, kai vyriausias sūnus pradėjo lankyti futbolo treniruotes. Supratau, kad vien noro lankyti neužtenka – reikia padėti. Todėl pradėjome treniruotis kartu. Norėjosi sūnui perteikti kiek daugiau nei jis gaudavo per treniruotes. Daugiau kokybės. Daugiau dėmesio. Taip ir pradėjau (šypsosi). Galvoju, kad esu labai geranoriškas ir ramus, bet visada noriu kokybės, todėl kartais pasikeičiu ir bandau išsireikalauti. Man patinka vesti treniruotes vaikams, nes jie labai atviri, draugiški ir paprasti, bet tuo pačiu ir reiklūs treneriui. Todėl visą laiką turi būti pasiruošęs“, – pasakojo treneris P. Černyšev.

Kaip atsidūrei TFA?

Ieškodamas savęs kaip trenerio, lankiau trenerių mokymus. TFA tuo metu kaip tik ieškojo trenerio. Sulaukiau pasiūlymo prisijungti prie komandos ir tą pasiūlymą priėmiau.

Akademijoje su Raimondu Vilėniškiu esate vyriausi treneriai. Tai pliusas ar minusas?

Be abejo, kuo vyresnis žmogus – tuo daugiau patirties jis turi. Ir ta patirtis neįkainojama. Šeima, vaikai – vienareikšmiškai tai yra pliusas, ypač dirbant su vaikais. Juk mes irgi savotiška šeima.

Vadovauji 2012 metų gimimo komandai. Kokia ji?

Visai neseniai pradėjau su šiais vaikais darbą. Savarankiškai bandžiau dirbti su jų naujokų grupe. Taip pat neįkainojamą patirtį gavau dirbdamas puikaus trenerio Mato Juodelio asistentu. Dauguma 2012 metų amžiaus grupės vaikų kol kas žengia pirmus žingsnius futbole, bet jie yra labai užsidegę ir turintys labai daug noro. Matau tikslą – visų pirma, sudominti vaikus futbolu, kad jie norėtų ateiti ir žaisti, o vėliau padėti jiems išmokti gerai žaisti. Manau, jei vaikas nori grįžti į treniruotę, reiškia aš judu tinkama linkme.