Susipažinkite su TFA treneriais: Matas Juodelis

Talentų futbolo akademijos 2007 ir 2009 metų gimimo grupes treniruoja treneris Matas Juodelis. Kaip pats apie save pasakoja, disciplinuotas, tvarką mėgstantis, savo ribas nusibrėžęs futbolo specialistas.

„Man visada patinka tvarka ir norisi, kad viskas būtų paprasta ir aišku. Nesakau, kad esu labai griežtas, bet turiu nusibrėžęs savo ribas, mėgstu nusileisti iki vaikų lygio ir būti toks kaip jie, bet visada išlaikau savo kaip trenerio autoritetą“, – paprašytas pristatyti save, sakė treneris.

Baigęs mokslus, M. Juodelis nusprendė išsilaikyti trenerio licenciją, o artėjant kursui prie pabaigos, sulaukė Talentų futbolo akademijos pasiūlymo prisijungti. Šį pasiūlymą M. Juodelis su entuziazmu priėmė.

„Geriausia pažintis su vaikais yra emocija ir pozityvumas, nes per jį vaikai greitai atsimena, kas tu toks ir kuo tu vardu. Visi sutiksime, kad smagiausia eiti ten, kur žinai, kad esi laukiamas ir kad ten kur eini, visada pasitiks linksmas treneris ir bus gerai praleistas laikas.

Nesvarbu, ar tai būtų darželinukai, ar pradinukai, ar dar didesni vaikai – viskas priklauso nuo paties vaiko įgūdžių bagažo. Jei ateina visiškai naujas vaikas į treniruotę, aišku yra lengviau su darželinio amžiaus vaikais, nes jie labiau imlūs informacijai ir greičiau mokosi. Jei jau turi vaikai kažkokius įgūdžius, lengviau su vyresniais, nes jie labiau sulaiko dėmesį ir galima iš vaikų daugiau sulaukti kokybiškos treniruotės“, – apie integraciją pasakojo treneris.

Į komandas susirenka skirtingo lygio žaidėjai, tad TFA siūlo papildomas treniruotes tiems, kas nori pasivyti bendraamžius. Pačių treniruočių metu grupės suskirstomos pagal vaikų sugebėjimo lygį, kad jie jaustųsi komfortabiliau ir jiems neatrodytų, kad jie yra silpnesni.

„Dėl šito problemos nėra. Yra svarbesnis klausimas, ką daryti, kad geresni vaikai sugebėtų tobulėti žaisdami su silpnesniais draugais? Tokiu atveju, jie turi išsikelti tikslą – patempti paskui save ir silpnesnius vaikus, kad galėtum toliau tobulėti. Pripažinkime, kad mokydamas kitus, mokaisi ir pats“, – sakė M. Juodelis.

Treniruoji 2007 ir 2009 metų grupes. Ką gali pasakyti apie jas?

Draugiškiausi vaikai, su kuriais yra tekę dirbti. Jie vieni kitus palaiko, džiaugiasi vieni kitų įvarčiais. Esu girdėjęs tokią situaciją prieš rungtynes. Kalbasi tarpusavyje vaikai, kad vienas komandos žaidėjas dar nėra įmušęs nei vieno įvarčio, tačiau labai to nori. Padarom taip, kad jis įmuštų! Tai tik parodo, kad norime, jog pirmiausia vaikai užaugtų stipriomis asmenybėmis.

Kokį tikslą sau keli matydamas kaip tie vaikai tobulėja?

Visada sakiau vaikams, kad jie turi pirmiausia būti protingi ir tobulėti ne tik futbole, todėl nuolat paklausiu vaikų, kaip jiems sekasi su mokslais? Jei gerai seksis mokykloje, toliau viskas tik gerės. O sau visada noriu pasakyti ir nusibrėžti tikslą – būti geresniu negu vakar, bet ne geresniu negu rytoj! Tokia filosofija ir vadovaujuosi.