Sunkus TFA savaitgalis arba kai pritrūksta sėkmės

Praėjusį savaitgalį tęsėsi Lietuvos jaunimo čempionatai, kurie itin nesėkmingai susiklostė Talentų futbolo akademijos auklėtiniams. Visos komandos patyrė nesėkmes, tad yra apie ką pagalvoti bei padaryti išvadas.

U-14. Jaunučių lyga. „TFA Riteriai“ – BFA 0:3

Rungtynės, kurias buvo galima „uždaryti“ po pirmojo kėlinio. Labai nesėkminga pradžia varžovams garantavo trijų įvarčių persvarą, kurią panaikinti antrajame kėlinyje neužteko nei jėgų, nei laiko, nei sugebėjimų. Tiesa, po pertraukos bent žaidimo prasme jaunieji „Riteriai“ už varžovus nebuvo silpnesni.

„Ir vėl skirtingi kėliniai. Pirmajame varžovai buvo pranašesni visais aspektais – pradedant laimėtomis dvikovomis, individualiai žaidžiant vienas prieš vieną, trūko komunikacijos, pasaugojimo, koncentracijos, kompaktiškumo, išėjimo į ataką, buvo daug techninio broko, neteisingų sprendimų.

Po pertraukos, pergrupavus gynėjų liniją ir pakeitus taktinį išsidėstymą, vaizdas pasikeitė, turėjome savo šansų pelnyti įvartį. Deja, užbaigimas šlubavo ir sugrįžti į kovą dėl taškų buvo sudėtinga. Tad, pelnyta varžovų pergalė, iš kurios yra ko pasimokyti. Pamatėme turimas spragas, pradedant nuo fizinio pasiruošimo kai kuriems, baigiant teisingų sprendimų priėmimo“, – komentavo treneris Raimondas Vilėniškis.

U-13. Jaunučių lyga. „TFA Riteriai“ – Marijampolės FC 1:3

Šeštą vietą U-13 čempionate užimantys „TFA Riteriai“ neatsilaikė prieš bendraamžius iš Marijampolės. „Riterių“ neišgelbėjo net ir ankstyvas Daumanto Braškio įvartis. Po pertraukos marijampoliečiai perėmė iniciatyvą ir per penkias minutes sumušė tris įvarčius.

„Kaip ir vyresnių grupėje, du skirtingi kėliniai. Pirmajame ir įvartį pelnėme, ir žaidimą kontroliavome, nepaisant klaidų, per kurias suteikdavome šansų varžovui.

Antrajame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Patiems ilgiau su kamuoliu pažaisti ir varginti varžovą nepavyko, o tai lėmė, kad kontratakose varžovas baudė už individualias klaidas. Labai skaudu. Laukiame, kada traumuoti ir sergantys žaidėjai sugrįš ir turėsime optimalią sudėtį. O kol kas, išanalizavę rungtynių video, treniruotėse privalome norėti būti geresniais“, – sakė S. Savickas.

U-13. LVJUFA Pirma lyga. BFA – „TFA Riteriai“ 3:0

Dešimtą vietą turnyre užimantys „Riteriai“ neprilygo BFA ekipai ir nepasinaudojo galimybe pakilti į septintą poziciją. Pamatus pergalei BFA sudėjo per septynias minutes, kai rezultatas švieslentėje jau buvo 2:0.

„Turėjome geras rungtynes, žaidėme lygiai su varžovais, tačiau mačo pradžioje dvi kritinės klaidos ir praleisti du greiti įvarčiai, mus pakirto psichologiškai ir buvo sunku sugrįžti į rungtynes. Bet kartais taip nutinka futbole, kad gali būti geras visas 90 minučių, tačiau pralaimi rungtynes. Tai yra neišvengiama proceso dalis“, – kalbėjo treneris Matas Juodelis.

U-11. „TFA Riteriai“ – „Ateitis“. Rezultatas nefiksuojamas

„Pradžia buvo labai sunki, jau antros rungtynės iš eilės, kuriose banguotas žaidimas ir skirtingi kėliniai. Nepaisant pralaimėtų rungtynių, įžvelgiu pozityvo ir gerų motyvų komandos žaidime, bet tuo pačiu ir daug turime pagerinti detalių, norėdami būti konkurencingi žaisdami prieš čempionato lyderių komandas“, – motyvacijos nestokojo treneris S. Savickas.