Riterių futbolo akademijos treneris A. Kaulinis

Andrius Kaulinis žiemą prisijungė prie „Riterių“ akademijos ir pradėjo trenerio karjerą. 23-ejų metų saugas treniruoja trylikos ir keturiolikos metų jaunuosius futbolininkus.

„Visi darbai vienaip ar kitaip yra sunkūs, bet kai darai, kas tau patinka, situacija keičiasi. Nusprendžiau pabandyti, nes man visada buvo įdomu išbandyti futbolą iš kitos perspektyvos – ne žaidėjo, o trenerio“, – sakė A.Kaulinis.

Naujasis treneris neslepia, kad LFF stadionas tapo jo antraisiais namais, kur anksčiau praleistos dvi arba trys valandos virto visa diena – nuo ryto iki vakaro.

„Trenerio darbas dirbant su jaunimu yra labai atsakingas. Šiame darbe tikslas negali būti tik rezultato siekimas – čia žymiai svarbiau kiekvienam vaikui padėti pamilti futbolą ir perteikti savo žinias, kurias treneris sukaupia per visą savo gyvenimą.

Apskritai, manau, kad vienos trenerios savybės išskirti neįmanoma. Bet kokiu atveju, labai svarbu yra: suprantingumas, motyvacija, noras ir disciplina“, – kalbėjo A.Kaulinis.

„Riterių“ akademijos U-14 komandos pagrindiniu treneriu dirba Marius Linkevičius. A.Kaulinis paskirtas jo asistentu. Taip pat „Riterių“ saugui patikėta treniruoti ir U-13 C komandą.

„Manau, man labai pasisekė, kad gavau šią grupę, nes su vaikais iškart radome bendrą kalbą ir ryšį. Iš trenerio, su kuriuo dirbau išmokau nemažai dalykų, kuriuos galiu pritaikyti ateityje treniruodamas vaikus.

Mano grupėje vaikai yra nuo 11 iki 13 metų, o tai yra įdomiausias amžius stebint jų progresą. Manau, bet kuriam treneriui geriausias jausmas yra matyti, kad tavo žaidėjai po kiekvienos treniruotės išmoksta kažką naujo.

Sunkiausia, manau, išmokyti jaunimą disciplinos, nes tai yra vaikai. Bet kokiu atveju, tam, kad treniruočių kokybė būtų geresnė ir vaikas treniruotųsi ne tik futbolo, bet ir saviugdos, tai yra neišvengiama.

Mano pagrindinis tikslas – sukurti gerą atmosferą grupėje, kurioje dirbtume, progresuotume ir tuo pat metu smagiai leistume laiką. Mano asmeninis tikslas – iš kiekvienos treniruotės, kaip treneris, noriu išmokti kažką naujo“, – reziumavo A. Kaulinis.