R. Vilėniškis apie Elitinės lygos lyderius: „Ambicijų konkuruoti dėl aukščiausių vietų turėjome ir pernai“

Prieš dvejus metus bronzą šalies U-14 čempionate iškovojusi Raimondo Vilėniškio treniruojama „TFA Riteriai“ komanda padarė tai, ko jauna akademija dar nebuvo padariusi – iškovojo pirmą prizinę vietą TFA istorijoje. Be to, šis pasiekimas komandai dovanojo vietą Elitinėje šalies U-15 lygoje.

Nepaisant klaidų už aikštės ribų bei atimtų septynių iškovotų taškų, ekipa sugebėjo pakartoti pernykštį pasiekimą bei užsitikrinti dar vieną bronzinių medalių komplektą. Prabėgo dar vieni metai, per kuriuos trečioji vieta nebetenkintų nei trenerio, nei žaidėjų. Tad visi kartu nusiteikę kilti aukštyn.

„Ambicijų konkuruoti dėl aukščiausių vietų turėjome ir pernai. Deja, dėl nuostatų pažeidimo atimti septyni taškai padarė didelę įtaką tam, kad liktumėm tik treti. Tai, be abejo, komandą dar labiau motyvuoja ir prideda ambicijų šiemet“, – sakė pirmaujančios šiuo metu Elitinėje lygoje treneris Raimondas Vilėniškis.

Per keturiolika sužaistų rungtynių komanda iškovojo 10 pergalių ir keturiskart sužaidė lygiosiomis. Pagal varžybų nuostatus, neišsiaiškinus nugalėtojo per pagrindinį laiką, yra mušami baudiniai. Triskart tokios baudinių serijos baigėsi sėkmingai, viena – ne. Be to, „TFA Riteriai“ yra ir rezultatyviausia, ir mažiausiai įvarčių praleidusi turnyro komanda. O Matas Latvys su 15 įvarčių yra rezultatyviausias lygos žaidėjas.

„Tikslas – mažinti minusus ir tobulinti pliusus. Statistika rodo, kad gynyboje žaidžiame pakankamai drausmingai, tačiau norėtųsi pagerinti tiek asmeninę gynybą vienas prieš vieną, tiek išėjimą į ataką aukšto presingo metu.

Turime individualiai stiprių žaidėjų, kurie gali tiek apsiginti asmeniškai, tiek užbaigti atakas. Šiame amžiuje itin svarbios keturios savybės, be kurių pereiti į vyrų aukšto lygio futbolą beveik neįmanoma. Tai, be abejo, technika, taktika, fizika ir mentalinės savybės. Į treniruočių procesą stengiamės apjungti visas dedamąsias“, – sakė R. Vilėniškis.

Pagal turnyro nuostatus, kovo mėnesį bus sužaistos likusios ketverios antrojo rato rungtynės, o tuomet startuos antrasis čempionato etapas.

„Norėtųsi užkeltą kartelę kilstelti dar aukščiau. Norisi tapti profesionalesniais, drąsiau imtis atsakomybių, nesislėpti už lyderių nugarų, o tapti naujais lyderiais. Norisi, kad žaidėjai dar daugiau investuotų pastangų, laiko ir noro į save, nes konkurencija futbole yra milžiniška. Kai kažkas tinginiauja, kažkas nuosekliai dirbdamas auga ir tobulėja“, – apie tikslus pavasarį pasakojo R. Vilėniškis.

Pasibaigus U-16 Elitinės lygos sezonui, šios ekipos lyderiai dar plačiau atvers „Riterių B“ komandos duris, nuo kurių iki pagrindinės komandos – vos vienas žingsnis.

„Nesu aiškiaregys, bet po metų visi turėtų subręsti tiek fiziškai, tiek kaip asmenybės. Laikas, kada žaidėjas pasieks savo lubas, kiekvienam būna skirtingas, todėl tuos dalykus vertinti reikia atsargiai. Tuo pačiu, reikia kantriai dirbti. Tiek „Riterių“, tiek Lietuvos jaunimo rinktinių treneriai stebi, mato, analizuoja kiekvieną mūsų auklėtinį ir kiekvienam (pasiekusiam atitinkamą lygį) durys yra atviros – visų pirma, pereinant į vyrų futbolą, o vėliau tampant profesionalu Pirmoje, A lygoje ir Lietuvos rinktinėse“, – reziumavo R. Vilėniškis.