Prasideda naujasis Lietuvos jaunimo lygų sezonas

Šią savaitę startuoja naujasis Lietuvos jaunimo lygų sezonas, o kartu su juo prie starto linijos ir dešimtmetį švenčianti Talentų futbolo akademija. Pavasarį vicečempione tapusi U-18 komanda sieks čempiono titulo, taip pat į didįjį futbolą patraukė ir 2011 metų gimimo jaunieji futbolininkai.

 

„Taip, šiame sezone 11 prieš 11 formatu pradeda rungtyniauti U-13 komanda, kuriai tai bus nauja patirtis. Komandos tikslas – pratintis prie naujo formato, lipdyti ir gerinti žaidimo kokybę, ieškoti optimalių pozicijų žaidėjams per jų rotaciją.

 

Metais vyresni kolegos šiame sezone sieks iškovoti teisę kitąmet varžytis Elitinėje jaunimo lygoje. 2009 metų grupė pernai iškovojo vietą Elitinėje jaunimo lygoje ir šiemet, kiek pasikeitusia ir atsinaujinusia sudėtimi, sieks patekti tarp pirmo šešeto komandų, kurios trečiajame rate atsiskirs ir tęs kovas dėl prizinių vietų. 2008 metų grupės tikslas panašus – pirmas šešetas ir kova dėl prizinių vietų jame.

 

Po praėjusio sezono gali atrodyti skambūs tikslai, tačiau tam pagrindo suteikia sustiprėjusi komandos sudėtis bei nuolat žaidėjams keliami aukščiausi reikalavimai rungtynėse bei treniruotėse.

 

2007/2006 metai šiame sezone sudaro jungtinę U-18 komandą, kuri Elitinės lygos čempionate žinoma, kad nori siekti aukščiausio apdovanojimo, kuris atvertų galimybę pirmą kartą klubo istorijoje žaisti UEFA jaunimo lygoje.

 

Puikiai suprantame, kad tą padaryti bus labai sudėtinga, nes tam tikri komandos lyderiai labai sparčiais žingsniais keliauja link vyrų futbolo ir šiuo metu treniruojasi bei žaidžia „Riterių B“ komandoje.

 

Turime ir tokių pavyzdžių kaip komandos vartininkas Arnas Voitinovičius, kuris treniruojasi su „Riteriais“ ir jau debiutavo A lygoje būdamas vos 16 metų. Taigi, suprantame, kad laukia nelengvi iššūkiai, bet žaidėjai yra pajėgūs ir motyvuoti siekti šio tikslo!“, – komandų tikslus vardino akademijos techninis direktorius Svajūnas Savickas.

 

Ar galima teigti, kad pagrindinis žvilgsnis bus skiriamas U-18 komandai. Kiek svarbu būtų laimėti Elitinę lygą ir klubo istorijoje pirmąkart startuoti UEFA Jaunimo lygoje?

 

Komandinis rezultatas šiame amžiuje labai svarbu, bet dar svarbiau mums yra individualių žaidėjų augimas ir tobulėjimas, lyderio savybės ir individualus meistriškumas, integracija į vyrų futbolą.

 

Žaidimas UEFA jaunimo lygoje, visų pirma, būtų neįkainojama patirtis žaidėjui, kuri suteiktų galimybę parodyti save platesnei futbolo auditorijai, o kartu ir galėtų atverti tolesnes karjeros galimybes.

 

Į ką bus kreipiamas dėmesys, kad akademijoje užaugtų daugiau tokių komandų, kaip 2006 kartos?

 

Kad būtų stipri komanda, jai turi vadovauti stiprus treneris. Kad būtų stiprus treneris, jis nuolatos turi auginti save kaip specialistą ir asmenybę. Kad turėtume tokį trenerį, akademija turi sukurti aplinką, kurioje jis galėtų atsiskleisti.

 

Taigi, visos grandys yra susijusios ir negali viena be kitos. Smagu, kad vis daugiau jaunų žaidėjų gavę futbolo pagrindus kitose mokyklose ar akademijose jungiasi prie mūsų komandų, suprasdami, kad „TFA-Riteriai“ yra puiki terpė patekti ir integruotis į vyrų futbolą.

 

Pagrindinei „Riterių“ komandai A lygoje šiemet sekasi žymiai prasčiau nei įprastai. Kiek motyvacine prasme tai veikia jaunuosius Riterius?

 

Jauniesiems Riteriams labiausiai rūpi jų pačių žaidimas ir treniruočių procesas, kuriame jie patiria ir išgyvena savo emocijas. Dėl šių priežasčių tiesiog pritrūksta laiko pernelyg išgyventi dėl pagrindinės „Riterių“ komandos nesėkmių. Savaime suprantama, kad nėra linksma ir faina! Kaip kolegos iš VFA pasakytų, visada gali geriau. Taip ir mes tikime savo komanda, palaikome ir tikrai jaučiame, kad jie gali daugiau!

 

Visada svarbus klausimas: kada TFA jaunuolius pamatysime atstovaujančius pagrindinei komandai?

 

Jau pamatėme. Arnas Voitinovičius, būdamas 16 metų, debiutavo A lygos rungtynėse Telšiuose su „Džiugu“. Nenustebčiau, jeigu kitame sezone jis bus pagrindinėje komandoje vartininkų grandyje.

 

Arnas dirba su, mano nuomone, vienu geriausiu vartininkų treneriu Lietuvoje Mindaugu Malinausku, todėl tai dar labiau įmanoma ir tikėtina. Kalbu apie Arno sėkmę.

 

Prieš sezoną su komanda treniravosi ir kontrolinėse rungtynėse įvarčius mušė taip pat akademijos auklėtinis Jonas Usavičius. Tikiu Jonu ir jo sėkme, kurią gali pasiekti savo profesionalumu ir darbštumu treniruotėse.

 

Dar vienas akademijos auklėtinis Matas Latvys taip pat dalyvavo prieš sezoną pasiruošimo cikle su pirma komanda. Matas savo užsispyrimu ir atkaklumu taip pat sparčiais žingsniais keliauja link pagrindinės komandos. Taigi, tų pavyzdžių jau turime ir, tikiu, netolimoj ateity jų tik daugės. O jeigu kažką pamiršau paminėti, prašau atleisti, viską atsiminti darosi vis sunkiau (šypsosi).

 

Kas turi atsitikti, kad 2023/24 sezoną akademijai būtų galima vertinti kaip pavykusį?

 

Svarbiausia yra motyvacija ir noras tobulėti. Jeigu nuoširdžiai to sieksime kiekvieną dieną, kiekvienoje treniruotėje ar kiekvienose rungtynėse, tikslas jau bus pasiektas ir, neabejotinai, būsime geresni.

 

Iš gyvenimo žinome, kad čia ir dabar nebūna, tam tikros investicijos atsiperka ir pasimato tik po tam tikro laiko, kai įvyksta super kompensacija už įdėtas pastangas, už parodytą norą. Darykime viską su meile – taip bus teisingiau ir lengviau!