M. Malinauskas: „Kiekvienam treneriui yra svarbu, kad jo žaidėjas sėkmingai atstovautų tiek savo komandoms, tiek rinktinėms“

„Riterių“ klubo vartininkų treneris Mindaugas Malinauskas nuo šio trečiadienio oficialiai pradeda darbą Talentų futbolo akademijoje, kurioje bus atsakingas už jaunuosius akademijos vartininkus bei jų kelią iki pagrindinės komandos.

„Padaugės malonaus darbo su vartininkais, šiek tiek papildomo laiko pasiruošimui ir pačioms treniruotėms. Tai tiek tų pasikeitimų dienotvarkėje“, – sakė M. Malinauskas, kuris akademijoje dirbs su tais vartininkais, kurie atstovauja komandoms, žaidžiančioms 11×11 formatu.

Prieš prisijungdamas prie „Riterių“, M. Malinauskas jau dirbo su vaikais, todėl adaptacija šioje sferoje jam nebus reikalinga. Vienintelis skirtumas – tarp darbo su vaikais lauks ir treniruotės su pagrindine „Riterių“ komanda.

„Dirbant su vaikais daugiau dėmėsio skiri mokymui, aiškinimui ir rodymui, dirbant su vyrais to nereikia. Čia pagrindas – taktiniai ir žaidybiniai veiksmai. Kitas dalykas – perėjimas iš vaikų į vyrų futbolą vartininkams yra labai skirtingas.

Vieni auga greičiau, kiti lėčiau, vieni bręsta greičiau, kiti lėčiau, vieni atsikleidžia greičiau, kiti lėčiau. Taip jau yra. Kita vertus, jei vaikas atėjo į vartus, jį iš ten iškrapštyti, turėkite omenyje, lengva nebus. Kaip aš mėgstu sakyti, vartininkais ne tampama, o gimstama. Tad su jais reikia dirbti ir labai saugoti“, – kalbėjo M. Malinauskas.

Šiuo metu pagrindinėje „Riterių“ komandoje treniruojasi keturi vartininkai. M. Malinauskas neabejoja, kad artimiausiu metu prie jų prisijungs ir talentingiausi akademijos vartų sargai.

„Kiekvienam treneriui yra svarbu, kad jo žaidėjas sėkmingai atstovautų tiek savo komandoms, tiek rinktinėms. Juk treniruojamės tam, kad galėtume sėkmingai pasirodyti oficialiose rungtynėse ir garsinti klubą“, – reziumavo treneris.