Jaunimo integracija į vyrų futbolą. Kaip ji vyksta?

Sostinės „Riteriai“ ne vienus metus yra lietuviškiausias ir jaunimui daugiausiai laiko „Optibet A lygoje“ suteikiantis klubas. Kad jaunuoliams integracija būtų kuo paprastesnė, jie su pagrindine komanda neretai pradeda treniruotis dar net nesulaukę pilnametystės.

Turime aiškią klubinę piramidę su vizija ugdyti profesionalus. Pas mus itin daug dėmesio skiriama jauniems žaidėjams. Norime, kad jie kuo anksčiau žengtų profesionalų keliu, suprastų, ką reiškia būti profesionalu. Šiuo metu jauniausiems „TFA-Riteriai“ piramidės nariams, besitreniruojantiems su pagrindine komanda, viso labo yra keturiolika arba penkiolika metų“, – sakė „TFA-Riteriai“ akademijos techninis direktorius Vaidas Sabaliauskas.

Jauniesiems klubo nariams sudarytos sąlygos derinti rytines pagrindinės komandos treniruotes su vakarinėmis savo amžiaus grupių pratybomis. Jie turi galimybę treniruotis grupėse pagal savo gebėjimus, neatsižvelgiant į biologinį amžių. Jaunieji Talentų futbolo akademijos auklėtiniai, besitreniruojantys su pagrindine komanda, dalyvauja visuose komandiniuose susirinkimuose, Pirmos lygos ar net „Optibet A lygos“ rungtynėse.

„Tikime, jog ši patirtis padės jiems greičiau adaptuotis profesionaliame futbole ir tuo pačiu tą patirtį, darbo etiką vaikinai perduos jaunimo komandų nariams. Labai svarbu jaunus futbolininkus mokyti, ką reiškia būti profesionalu. Tai nėra tik žaidimas su kamuoliu, tai – kur kas daugiau.

Visų pirma, svarbu mokėti valdyti savo laiką, derinti mokslus, komandines ir individualias treniruotes, rungtynes. Skiepyti tinkamą darbo etiką treniruočių metu, nepamiršti savo tikslų ir turėti vidinę motyvaciją jų siekimui. Reikia mokytis, ką reiškia būti pagrindinės sudėties žaidėju, žaidėju, išeinančiu į aikštę po keitimo ir net būti žaidėju, kuris ne visuomet rungtyniauja“, – pasakojo V. Sabaliauskas.

Spalio 24 dieną, paskutinėse Pirmos lygos sezono rungtynėse, pagrindinėje sudėtyje debiutavo dar vienas „TFA-Riteriai“ auklėtinis Arnas Voitinovičius. Jis kryptingai treniravosi tiek su pagrindine, tiek su jaunimo komanda ir laukė šanso debiutuoti didžiają sezono dalį.

„Laukė ir išlaukė. Taip pat norėčiau pasidžiaugti, kad visose piramidės komandose turime paauglių, kurie atstovauja jaunimo rinktinėms ir, svarbiausia, tų futbolininkų skaičius tik didėja. Tai dar vienas įvertinimas visai klubinei struktūrai“, – reziumavo „Riterių“ treneris.