TFA auklėtiniai sėkmingai atstovauja šalies U-16 rinktinei

Raimondo Vilėniškio auklėtiniai Jonas Usavičius ir Matas Latvys šiuo metu vieši Kroatijoje, kur kartu su Rolando Džiaukšto vadovaujama Lietuvos U-16 rinktine per dvejas kontrolines rungtynes prieš Albaniją bei Bosniją ir Hercegoviną surinko keturis taškus bei tęsia kovą dėl turnyro nugalėtojų titulo.

„Abu vaikinai yra vieni mūsų komandos lyderių, pati komanda Elitinėje lygoje žaidžia neblogai, tad man nieko keisto, kad jie sulaukė tokio šanso. Aišku, vaikinai jauni, dar ne kartą jie bus priversti įrodyti, kad yra verti atstovauti Lietuvai, o kai jiems pasiseks, aš visada džiaugsiuosi ir palaikysiu“, – sakė „TFA-Riteriai“ 2006 metų gimimo kartos komandos treneris R. Vilėniškis.

Pirmose rungtynėse prieš Albaniją M. Latvys žaidė nuo pirmųjų minučių, J. Usavičius aikštėje pasirodė likus pusvalandžiui iki dvikovos pabaigos. Antrose rungtynėse prieš Bosniją ir Hercegoviną abu „TFA-Riteriai“ atstovai buvo pasirinkti kaip pagrindo žaidėjai. Vienintelį įvartį lietuviai įmušė realizavę vienuolikos metrų baudinį, kurį uždirbo J. Usavičius.

„Tiek Jonas, tiek Matas dar pernai nuolat buvo kviečiami į U-15 rinktinę. Tarp bendraamžių jie abu išsiskiria savo fizinėmis savybėmis – galingumu, greičiu, kovingumu. Matas mūsų komandoje yra vienas iš kapitonų – kairiakojis atakuojantis krašto gynėjas, turintis puikų aikštės matymą, gerą padavimą, smūgį abiem kojomis bei, svarbiausia, galintis būti lyderiu.

Jonas labiau atakuojantis krašto arba centro puolėjas. Jis stiprus, greitas dvikovose, atakų užbaigime abiem kojomis. Aišku, abiem dar reikia daug dirbti treniruotėse tobulinant tiek techninius, tiek taktinius gebėjimus tam, kad pasiektų top lygį, tačiau noro ir pastangų jiems tam netrūksta“, – savo auklėtinių stipriąsias savybes vardino treneris.

Turnyre Kroatijoje lietuviams liko dvikova su Rusijos bendraamžiais.