Geriausias Elitinės lygos vartininkas A. Voitinovičius: „Komanda subrendo, tapome dar tvirtesnis kumštis“

„TFA Riteriai“ akademijos vartų sargas Arnas Voitinovičius pripažintas geriausiu Elitinės lygos pirmojo rato U-15 grupės vartininku. Tokį įvertinimą, už per visą šį laikotarpį praleistus vos vienuolika įvarčių, jam skyrė varžovų treneriai ir kapitonai.

„Žinoma, džiaugiuosi tokiu įvertinimu, tačiau jau žiūriu į priekį ir laikau šį jį nedidele jau sužaisto sezono sėkme“, – subtiliai dėkingumą išreiškė A. Voitinovičius.

Raimondo Vilėniškio treniruojama 2006 gimimo metų Talentų futbolo akademijos grupė praėjusiais metais užėmė trečiąją vietą ir tapo pirmąja komanda, iškovojusia Lietuvos čempionato medalius. Šis rezultatas akademijai garantavo vietą Elitinėje lygoje, kurioje po pirmojo rato jaunieji Riteriai taip pat yra treti.

„Manau, jog per metus komanda labai subrendo. Nebėra maištautojų, visi jaučiasi vertinami ir gerbiami. Taip pat, būdami artimais draugais, tapome dar tvirtesnis kumštis. Mes nebepasiduodame teisėjui nesušvilpus paskutiniojo švilpuko, visą laiką esame užsivedę.

Labai geras pavyzdys – žaisdami savo paskutiniąsias rungtynes prieš Klaipėdos FM „Baltai“, visąlaik pirmavome 1:0, tačiau paskutinę sekundę, keliant kampinį, varžovų vartininkas įmušė mums išlyginamąjį įvartį. Iš nevilties visi kritome ant žolės. Atėjus baudinių serijai, užsivedėme, troškome pergalės ir ją iškovojome“, – pasakojo keturiolikmetis vartininkas.

Rezultatų prasme, didelio pasikeitimo nėra – tiek pernai, tiek šiemet esate treti. Ko trūksta, kad galėtumėte žengti dar nors vieną žingsnį aukštyn?

Dėl biurokratinių priežasčių mes netekome septynių taškų. Jei ne tai, dabar būtumėme pirmoje vietoje. Tokie dalykai, be abejonės, nuvilia, tačiau tuo pačiu metu verčia dar daugiau ir sunkiau dirbti aikštėje ir už jos ribų. Jaučiame didesnį norą laimėti, jaučiame didesnį pyktį ir užsidegimą viename. Tikrai manau, jog kai viskas grįš į savo vėžes, mes kovosime kaip tik geriausiai mokame ir skinsime vieną pergalę po kitos.

Kaip įvertintum komandos tobulėjimą per šiuos metus?

Kaip ir minėjau, labai džiaugiuosi komandos susivienijimu. Taip pat itin vertinu trenerių Raimondo Vilėniškio bei Valentino Jeriomenkos norą mus išmokyti, perduoti viską, kas kas geriausia.

Kiek paaugai asmeniškai?

Na, grįžus po vienerių metų ir mėnesio pertraukos dėl kelio traumos, man buvo labai sunku susižaisti su komanda, buvau fiziškai silpnas. Tiesa, dabar jau viskas praeity – matau, kaip tobulėju ir tikrai nežadu sustoti.

Kodėl, apskritai, nusprendei būti vartininku?

Šį klausimą išties esu gavęs ne vieną kartą. Kai man sukako septyneri metai, pakeičiau komandą. Prisijungęs prie „TFA Riterių“ buvau puolėjas. Tuomet mūsų ekipai trūko vartų sargo ir, vienerius metus žaidus puolėjo pozicijoje, mano tėtis Sigitas Voitinovičius pasiūlė išbandyti vartininko vietą. Ji mane labai įtraukė ir todėl iki šiol esu vartų sargas.

Ko palinkėtum sau ir komandai artimiausioje ateityje?

Trumpai drūtai, antrajame Elitinės lygos rate mums linkiu daug pergalių, sunkių treniruočių bei gero laiko, praleisto kartu. Tuo pačiu, noriu padėkoti komandos nariams bei treneriams už kantrybę bei nepaprastą darbą, kurį kasdien daro.