E. Lysionokas: „Treneris M. Malinauskas padėjo tobulėti ir suteikė galimybę augti ne tik kaip futbolo žaidejui, bet ir kaip asmenybei“

Puikiai Talentų futbolo akademijoje „Riteriai“ užsirekomendavęs bei vos šešiolikos legionieriaus karjerą pradėjęs vartininkas Ernestas Lysionok per pusmetį visiškai apsiprato naujoje aplinkoje, išmoko italų kalbą ir toliau siekia savo futbolo svajonės.

Dėl savo pastangų ir gebėjimų Ernestas praėjusių metų pradžioje sulaukė vartininkų trenerio Mindaugo Malinausko pasiūlymo prisijungti prie „Riterių“ A komandos treniruočių proceso. Dar po kelių mėnesių atkeliavo kitas pasiūlymas – keltis į „Genoa“ klubo akademiją.

„Iš pradžių buvo labai keistas jausmas, kai supranti, kad reikės pakeisti artimą aplinką, draugus, komandą ir išvažiuoti į kitą šalį. Bet tai buvo mano didžiausia gyvenimo svajonė, dėl kurios stengiausi, dirbau kiekvieną dieną ir atiduodavau visą save dėl jos“, – praėjusios vasaros prisiminimais dalinosi vartininkas.

Jaunam žmogui adaptuotis naujoje aplinkoje nėra lengva. Kaip pavyko? Kas padėjo?

Galėčiau pasakyti, kad labai greitai adaptavausi prie komandos. Tą padaryti padėjo draugiški komandos nariai, malonūs treneriai bei geras žaidimas, dėl kurio gavau pasitikėjimo. Tai mane pastūmė dar labiau į priekį, motyvavo tobulėti ir dar labiau stengtis, kad užsitarnaučiau savo vardą komandoje.

Kaip sekėsi konkuruoti su vartininkais? Ar didelė konkurencija? 

Tikrai buvo didelė konkurencija, nes reikėjo įrodyti kiekvienam žaidėjui ir treneriui, kas aš esu, ir kodėl esu vertas čia būti, ir kodėl būtent aš turiu žaisti.

Kaip viskas pasikeitė lyginant su pirmuoju mėnesiu? Ar jautiesi patobulėjęs? Paaugęs?

Dabar dažnai treniruojuosi su „Primaveros“ komanda“,  labai yra malonu, kad treneriai mato mano perspektyvą, idėtą darbą ir rodo pasitikėjimą manimi. Jaučiuosi tikrai patobulėjęs.

Per pusmetį iš TFA į futbolo šalis išvyko net du vartininkai. Kaip manai, ar čia atsitiktinumas, ar kažkas yra daroma gerai?

Aš galvoju, kad tai nėra atsiktinumas. Tai buvo mūsų su Arnu įdėtas labai didelis darbas, parodytas noras kiekvieną dieną tobulėti, išvažiuoti į užsienį ir žaisti geriausiose Europos akademijose.

Prie mūsų pasiekimų labai prisidejo treneris Mindaugas Malinauskas, kuris padėjo visapusiškai tobulėti ir suteikė galimybę augti, ne tik kaip futbolo žaidejui, bet ir kaip asmenybei. Neabejoju, kad Mindaugas padės dar ne vienam vartininkui.

Yra tikslas, kurio dabar sieki?

Šiuo metu su komanda esame antroje vietoje su mažiausiai praleistų įvarčių. Be abejo, visi žiūrime į lentelę ir norime viena vieta būti aukščiau, tapti čempionais ir kuo greičiau žaisti „Primaveroje“, kurioje galėsiu parodyti save tiek pirmos komandos treneriams, tiek kitoms komandoms.