Debiutinio įvarčio autorius M.Jaučys: „Motyvacine prasme jaunam žaidėjui tokie įvarčiai reiškia labai daug“

„Riterių“ akademijos U-16 komandai atstovaujantis Martynas Jaučys ragauja pirmojo karjeroje vyrų futbolo. ,,Riterių” pagrindinės komandos vyr. treneris Slavomiras Cisakovskis šešiolikmečiui jau suteikė du šansus „TopSport Pirmoje lygoje“. Tik tiek Martynui užteko, kad jo pavardė atsidurtų tarp įvarčių autorių. Akistatoje su „Šiauliais B“, M.Jaučys uždarė puikų Ebukos Onah perdavimą ir padidino savo komandos persvarą iki 3:0.

„Kai pamačiau Ebukos lietimą, žinojau, kad jis nesmūgiuos, o darys padavimą. Iškart padariau porą žingsnių, suartėjau tikėdamasis kamuolio ir, galiausiai, jo sulaukiau. Visas trenerių štabas ir komandos draugai pagyrė, o aš supratau, kad turiu dirbti toliau ir tą daryti dar sunkiau. Be abejo, motyvacine prasme jaunam žaidėjui tokie įvarčiai reiškia labai daug“, – sakė M.Jaučys.

Martynas nėra nei pirmas, nei antras akademijos auklėtinis, kuris šiemet sulaukė progos debiutuoti pagrindinėje komandoje. Klubo vadovybė neslepia, kad savojo šanso sulauks visi, kurie tik parodys pastangas.

„Gavau keletą trenerio žinučių atvykti į treneruotes su A komanda. Žinojau, kad ten bus viskas kitaip, bus viskas sunkiau. Sunkiausia buvo treneruotis tokiu dideliu greičiu ir aukšto kontakto lygiu“, – pirmąsias treniruotes prisiminė šešiolikmetis.

Pirmąkart rungtynėms buvai registruotas ketvirtose sezono rungtynėse su „Panevėžiu B“. Kaip sureagavai, kai treneriai pranešė apie tai, kad ruoštumeis rungtynėms?

Treneris penktadieni prieš treneruotę pasakė, kad esu registruotas ir turiu ruoštis. Tiesą sakant, to nesitikėjau.

Tos rungtynės buvo itin permainingos. Nebūtų baisu žengti į aikštę, kai nebuvo aišku, kas bus toliau?

Nuo pat pradžių visi, kas buvo su manim ant suolo, sakė, kad rungtynės nebus lengvos. Aišku, jaučiau didelę atsakomybę, jei reiktų žengti į aikštę, nes rezultatas buvo toks, kad bet kuri proga galėjo nulemti rungtynių baigtį.

Dar kitame ture gavai šansą debiutuoti. Vėlgi, situacija ne iš lengvųjų, nes komanda buvo atsiliekančiųjų vaidmeny. Su kokiomis mintimis žengei į aikštę?

Kai treneris paminėjo mano vardą, kad turėsiu žengt į aikštę, supratau, kad einu tik tam, kad padėčiau komandai nugalėti ir laimėti įmanomus kamuolius ir dvikovas.

Ar dabar, dvikovoje su „Šiauliais B“ buvo lengviau?

Negaliu sakyti, kad su „Šiauliais“ buvo lengviau, nors žinojau, kad jie yra lentelės apačioje.

Ko iš savęs ir iš komandos tikiesi per likusią sezono dalį?

Iš savęs tikiuosiu kuo didesnio tobulėjimo ir didesnio indelio įėjus į aikštę. O iš komandos tik pergalių per kiekvienas čempionato rungtynes ir taurės etapuose. Ir, aišku, svarbiausio – grįžimo į A Lygą.