Bendrame ispanų, britų ir lietuvių projekte – TFA patirtis

Erasmus+ programos finansuojamas projektas „FIS4yes“, kuriame dalyvauja Talentų futbolo akademijos (TFA) atstovai, yra skirtas 6-17 metų, ypač rizikos grupėje esantiems vaikams ir paaugliams. Šio projekto pagrindiniai tikslai yra pasitelkiant sporto programas padėti moksleiviams baigti mokyklą, skatinti jaunų žmonių fizinį aktyvumą, sveiką gyvenimo būdą ir aktyvų dalyvavimą visuomeniniame gyvenime, taip pat dalintis sporto integracijos švietime patirtimi, didinti sąmoningumą apie sporto galimybes ir jo teigiamą poveikį asmens vystymuisi bei gerovei, įgyvendinti strategijos „Europa 2020“ švietimo srities tikslus ir stiprinti sporto organizacijų bei švietimo institucijų Europos Sąjungoje bendradarbiavimą, plėtojant novatoriškus švietimo, pasitelkiant sportą, metodus.

Kartu su TFA projektą įgyvendina skirtingas sporto ir švietimo sričių patirtis turinčios organizacijos: Nacionalinė katalikiškų mokyklų asociacija iš Lietuvos, „Sport and Thought, Football as Therapy“ iš Jungtinės Karalystės, futbolo klubas „Dragones de Lavapiés“ ir sporto ir bendradarbiavimo tinklo fondas „Red Deporte“ iš Ispanijos.

Projekto „FIS4yes“ veiklos apėmė tris tarptautinius susitikimus ir sporto renginius, kurie buvo įgyvendinti 2020-2021 metais. Vieną susitikimą organizavo partneriai iš Madrido, į kurį semtis naujos patirties užsienyje vyko šeši akademijos treneriai, kitą Londone organizavo partneriai iš Jungtinės Karalystės „Sport and Thought, Football as Therapy“ – jame dalyvavo organizacijos vadovai ir paskutinį, praėjusią savaitę suorganizavo Talentų futbolo akademija kartu su Nacionaline katalikiškų mokyklų asociacija – Vilniuje.

„Praėjusią savaitę į Lietuvą atvykę svečiai Vilniuje turėjo galimybę susipažinti su akademija, mūsų organizacine ir sportine veikla, esamais ir planuojamais projektais bei fiziškai stebėti vykdomas treniruotes. Atvykimo į Lietuvą tikslas – pasidalinti patirtimi ir žiniomis, kurios padėtų sustiprinti visų mūsų organizacijų veiklas“, – sakė Talentų futbolo akademijos komercijos ir plėtros direktorė Jovita Savostaitė.

Projekto metu pavyko sukurti šiltus santykius su visais partneriais, todėl numatomas ir tolimesnis bendradarbiavimas bei projekto tęstinumas.