„Anderlecht“ mokymuose – būrys TFA trenerių

Nuo pirmadienio iki trečiadienio Vilniuje ir Marijampolėje lankėsi Briuselio „Anderlecht“ klubo akademijos treneriai kartu su techniniu direktoriumi Jeanu Kindermansu. Jie pravedė mokymus visoms Lietuvos akademijoms, dalyvaujančioms „Anderlecht“ programoje. Be abejo, tarp dalyvių netrūko ir Talentų futbolo akademijos atstovų.

„Produktyvūs mokymai nuo mažiausių iki vyriausių amžiaus grupių su aiškiai matoma vizija, akademijos struktūra. Tokie dalykai neabejotinai praplečia mūsų futbolo supratimą“, – sakė TFA techninis direktorius Vaidas Sabaliauskas.

Pirmąją mokymų dieną dėmesys buvo skirtas 5×5 formato žaidėjo profilio kūrimui. Antrąją dieną – 8×8 formato žaidėjo profilio kūrimui bei žaidimo stiliaus pritaikymui. Na, ir trečiąją dieną – 11×11 formato žaidimo stiliaus kūrimui. Praktinėje dalyvavo U-15 rinktinės kandidatai, tarp kurių ir TFA auklėtiniai: Ernestas Zdanovič, Ernestas Lysionok ir Martynas Stūrys.

Šiuose mokymuose TFA atstovavo šie treneriai:

5×5: Valdemar Borovskij, Valentin Jeriomenko, Domantas Mazgys
8×8: Svajūnas Savickas, Piotr Černyšev, Domantas Mazgys
11×11: Raimondas Vilėniškis, Matas Juodelis.

Patys mokymai susidėjo iš dviejų dalių: teorinės ir praktinės. Teorinėje dalyje buvo gilinamasi į talento identifikavimą, ugdymą ir integraciją į vyrų futbolą. Praktinėje pačių mažiausiųjų dalyje buvo pademonstruota pavyzdinė treniruotė, skirta žaidėjo profilio ugdymui. Vyresniųjų grupėje – žaidimo stiliaus diegimas. O pačių vyriausiųjų – treniruotė su aiškia kryptimi su pedagogine progresija.