A. Voitinovičius apie mėnesį „Benfica“ klube: „Įdedant daug darbo, vaisiai anksčiau ar vėliau ateina“

Vos gavęs šansą „Optibet A lygoje“ septyniolikmetis „Riterių“ vartininkas Arnas Voitinovičius netrukus sulaukė dar vienos neįtikėtinos žinios apie tai, kad juo domisi legendinis Portugalijos klubas Lisabonos „Benfica“. Savaitės peržiūrai išvykęs jaunuolis Portugalijos sostinėje praleido beveik mėnesį.

„Kai išgirdau apie galimybę, sureagavau labai ramiai. Žinoma, be šypsenos neišėjo, jautėsi tas džiaugsmas širdyje, tačiau jau buvau išmokęs pamoką, jog įdedant daug darbo į tam tikrą sritį, vaisiai anksčiau ar vėliau ateina“, – kaip jam įprasta, ramiai tokią sensacingą naujieną įvertino A. Voitinovičius.

Neretai patekus į visiškai kitokią aplinką jauni žaidėjai perdega. Kaip tau pavyko neperdegti?

Kadangi šią kelionę priėmiau kaip darbo atlygį, atvykęs ten išlikau toks pat, kaip visad buvau. Tad tiesiog dariau savo darbą ir mėgavausi nuostabiomis sąlygomis.

Vykai savaitei, bet užsibuvai gerokai ilgesniam laikui. Kodėl?

Beveik visą pirmą savaitę teko treniruotis su „Benfica“ klubo U-19 ir U-23 komandomis, tačiau treneriams patiko mano žaidimo lygis, tad paskutinę dieną prieš išvykimą mane išbandė prie „Benfica“ B komandos. Ten labai greit įsiliejau į žaidimą ir mane su šia komanda norėjo pamatyti ilgesniam laikotarpiui.

Kas labiausiai sužavėjo per tą laiką Lisabonoje?

Pačios šalies kultūra ir kaip žmonės stipriai vertina futbolą bei myli jį. Žinoma, negaliu nepaminėti ir fantastiškų sąlygų: beveik 10 stadionų didžiulėje bazėje (B komandos treniruotėms atskiras stadionas, žolė laistoma keliskart per treniruotę, o prieš ir po treniruotės aikštę tvarko prižiūrėtojai), apgyvendinimas, kiekvienos komandos personalo dydis, sporto salės viduje ir lauke.

Pačiam nėra keista, kad kalbame tema, jog gali būti „Benfica“ klubo narys?

Labai džiaugčiausi tuo, bet ir tuo atveju mano kelias dar labai tolimas. Turiu labai daug ką pasiekti, tad tai būtų tik Dievo palepinimas už kiekvieną dieną atiduotą prakaitą šiam sportui.

Ką kalbėjote su treneriais prieš tau grįžtant į Lietuvą?

Išties, per daug nekalbėjome. Tiesiog kiekvienas tikėjosi darkart mane pamatyti komandoje, tad to ir palinkėjo.

Su kokiomis mintimis sugrįžai tu pats?

Mintys labai pozityvios. Labiausiai džiaugiuosi, kad aplinka manęs nepakeitė, išlikau tas pats sunkiai ir pasimėgaujančiai dirbantis futbolininkas. Buvimas savimi man leido parodyti geriausią save, tad grįžau į gimtinę ramia širdimi.

Kaip motyvacijos prasme grįžus pasikeitė tavo dienotvarkė?

Na, viskas išlieka taip, kaip ir turėjo būti. Dienotvarkė keičiasi dėl sugrįžimo į mokyklą, tačiau darbo apimtis išlieka, kaskart vos vos didėja.

Didelis ačiū komandai ir treneriui Matthew (Silvai) už suteiktą tokią patirtį, treneriui Mindaugui (Malinauskui) už mūsų sunkų ir pasimėgaujamą kasdieninį darbą ir kartu ir tėčiui už kelionę kartu.