Akademijos U-16 ir U-15 komandas treniruos Thabiso Makhetha

Elitinės lygos U-16 ir U-15 grupėse „Riteriai“ pradėjo lemiamą sezono etapą, kuriame jaunimui vadovaus 34-erių treneris iš Pietų Afrikos Respublikos Thabiso Makhetha. Šis jaunas specialistas jau kurį laiką dirba su šiomis akademijos komandomis. Maža to, T.Makhetha yra paskirtas ir pagrindinės „Riterių“ komandos vyriausiojo trenerio Slavomiro Cesakovskio asistentu.

„Mūsų akademijos idėja tokia, kad vyriausiųjų grupių treniruotės turi vykti anglų kalba. Tokiu būdu nušaunami du zuikiai – jaunuoliai edukuojami ir pavykus jiems užsikabinti užsienyje, stipriai palengvėja jų adaptacija naujoje šalyje.

Kalbant apie Thabiso pasirinkimą, tai, visų pirma, žavi jo kruopštumas ir dėmesingumas detalėms. Jauniems žaidėjams toks treneris tikrai padės“, – pasirinkimą komentavo „Riterių“ sporto direktorius Vytautas Masaitis.

Išsilaikęs skirtingų lygių trenerio licencijas, T.Makhetha treniravo komandas gimtojoje Pietų Afrikos Respublikoje bei Jungtinėse Valstijose. Po 14 metų darbo jis pirmąkart gavo šansą susipažinti su lietuvišku futbolu.

„Aistrą trenerio darbui pajutau universitete studijuodamas psichologiją. Tiesa, dar prieš tai vidurinėje mokykloje atlikau sporto trenerio stažuotę ir užsikabinau. Nuo to momento ir prasidėjo mano trenerio kelias.

Prieš kurį laiką sulaukiau savo trenerių mokyklos Barselonoje laikų draugo S.Cisakovskio žinutės apie „Riterius“. Jis man papasakojo klubo istoriją ir ambicijas sugrįžti ten, kur klubas jau buvo. Perspektyva dirbti su jaunais žaidėjais Europoje ir padėti sugrąžinti klubą į A lygą, neabejotinai, mane sužavėjo“, – pasakojo T.Makhetha.

Psichologijos studijos universitete naujajam „Riterių“ trenerių štabo nariui iškart padėjo rasti kalbą su naujaisiais savo auklėtiniais. Anot specialisto, per psichologiją jaunimas gali pasiekti tai, apie ką, galbūt, pats net nepagalvojo.

„Energija kovoti, energija norėti, energija būti motyvuotam. Jaunimas turi būti orientuotas į tikslą, tačiau nemažiau jis privalo gerbti kasdienį tobulėjimo procesą. Žiūrint iš trenerio perspektyvos, svarbiausia yra empatija ir kantrybė, kad suprastum, jog jaunieji žaidėjai nėra tobuli ir gali daryti klaidų.

Aš jau turėjau progą susipažinti su savo auklėtiniais ir galiu pasakyti, kad pirmasis įspūdis toks, jog vaikinai yra labai entuziastingi ir nori mokytis. O tai yra puiku“, – konstatavo T.Makhetha.

Pagrindinėje komandoje treneris yra atsakingas už taktiką, darbą tranzicijose ir būsimų varžovų skautingą.

„Taip, tai yra mano darbo dalis, tačiau ne tik tai. Turint jauną komandą, labai svarbu struktūrizuoti savaitines treniruotes, kurios lengviau padėtų jaunimui pereiti į vyrų futbolą. Turime tikslą sugrįžti į A lygą ir šioje platformoje parodyti savo jaunuuosius talentus“, – reziumavo T.Makhetha.