TFA naujovė – grupinės treniruotės nuotoliniu būdu

Susiklosčiusi situacija pasaulyje bei Lietuvoje įvestas karantinas pakeitė ir TALENTŲ FUTBOLO AKADEMIJOS (TFA) gyvenimą. Kol masiniai susibūrimai, o tuo pačiu ir futbolas vaikams – uždraustas, TFA tęsia treniruotes nuotoliniu būdu. Pasitelkę „GoToMeeting“ vaizdo konferencijų platformą, akademijos treneriai ir administracijos darbuotojai optimizavo treniruočių procesą bei pasiūlė jose dalyvauti ne tik auklėtiniams, bet ir jų tėvams.

„Prasidėjus kasdienio gyvenimo apribojimams tik dar labiau įšryškėjo faktas, kokie priklausomi vieni nuo kitų esame. Dvi pastarąsias savaites bendravę su akademijos bendruomene mobiliosiomis programėlėmis, įvertinome, koks svarbus vaikams bei jų tėvams yra ryšys su treneriais, todėl nusprendėme pabandyti vesti grupines treniruotes nuotoliniu būdu“, – apie natūraliai kilusią reakciją į pokyčius pasakojo TFA direktorius Virmantas Lemežis.

Naudojant šiuolaikines vaizdo ir garso perdavimo priemones, su tiesiogine trenerio priežiūra, užsiėmimai vyksta „GoToMeeting“ platformoje internetu. Vaikams tai – puiki galimybė tęsti futbolo aikštelėje pradėtus darbus, likti motyvuotais, o treneriams – palaikyti procesų kontrolę ir kūrybiškai perteikti treniruočių programą.

TFA bendruomenėje yra svarbi kiekviena komanda ir žaidėjas, todėl įvedant naujovę itin aktualiu tapo vienas kito palaikymas, vieningas požiūris, dalinimasis patirtimis.

„Tokio pobūdžio treniruotės mūsų akademijoje rengiamos pirmą kartą, todėl natūralu, kad visai prie to dirbusiai komandai teko nemenkas iššūkis. Esame dėkingi visiems už dedamas pastangas. Ypatingas ačiū treneriams, kurie atvirai priimdami šiuos pokyčius priminė apie savo profesionalumą“, – džiaugsmo neslėpė TFA techninis direktorius Vaidas Sabaliauskas.

Į šį treniruočių procesą pakviesti įsitraukti ir tėveliai, mat programoje – daug mobilizacijos ir stabilizacijos pratimų. Karantino metu, kai mažai judėjimo, jie ypač svarbūs ne tik vaikams bet ir suaugusiems.